רביעי 27 אוקטובר 2021

דעות - מאמרים

כל אדם הנמצא במערכת זוגית יודע כי חובה לתחזק את הקשר על מנת לגרום לו להצליח לאורך זמן. קשר זוגי אינו מכיל רק רגעי עליה ואושר אלא ימי שגרה וחוסר ריגושים, רגעים בהם עלולים ליצור הרגשת שיעמום, אויב ידוע לכל קשר שהוא.

על מנת למנוע שחיקה בקשר צריך לדעת איך לשבור את אותה שגרה ולהתאהב מחדש, להצית ניצוצות ולהיזכר ברגשות הראשוניים שהאדם השני עורר בכם.

עקרון הפרת השגרה תקף בכל גיל שהוא, כולל גיל הזהב. האדם שמנגד, בן הזוג והחבר הכי טוב שלכם, הוא אדם שחשוב להשקיע במערכת היחסים איתו בשבילו וגם בשבילכם. תחזוקה של הקשר ועבודה עליו באופן קבוע הם סוד ההצלחה והאושר של כל זוג ותיק.

להלן כמה טיפים לטיפוח הזוגיות בגיל הזהב – כל אחד יכול למצוא אפשרויות נוספות לשמירה על הקשר הזוגי – קיימות שלל אפשרויות לשמירה על זוגיות בריאה בגיל הזהב.

·         אל תוותרו על חיי מין והשקיעו בפרטנר השני- אין דבר כזה גיל שאינו מתאים או מבוגר מדי ליחסי מין. חיי מין טובים תורמים מעבר לאיכות חיינו האישית למימד האינטימי של קשר זוגי, מימד המתטשטש עם הזמן. אל תזניחו את נושא המין או תתביישו להעלות אותו בפני רופא כיוון שהוא חיוני לכם ולזוגיות שלכם.

·         בחרו פעילות זוגית משותפת- בחרו פעילות שניתן לבצע יחד על מנת לזמן פעילות משותפת וליצור תחומי עניין חדשים. הירשמו, למשל, לקורס בישול או סדנת מדיטציה. הפעילות המשותפת תזרים מעט צבע לחיי השגרה הזוגיים שלכם ותפתח לכם נושאים חדשים לשיחה ומסגרת זוגית ששניכם נהנים ממנה. תוכלו לגלות צדדים חדשים גם באדם שחשבתם שאתם מכירים לגמרי ולאפשר התאהבות מחדש.

·         היו ספונטנים- הזמינו סוף שבוע בצימר או במלון, קחו את הפרטנר שלכם לארוחה, פנקו אותו בהפתעה והוציאו את הצד הקליל שבו. אל תפחדו להפתיע, ברב המקרים הצד השני מתרשם ממחוות שכאלו לטובה.

·         אל תפחדו לעבוד על הזוגיות שלכם- זוגות בגיל הזהב חווים שינויים אישיים שמשליכים על הקשר שלהם עם הסביבה. במקרים רבים מטפל זוגי יכול לסייע לכם לגשר על ההבדלים ולמצוא בסיס מחודש לקשר שלכם, לעזור לכם למצוא נתיבי תקשורת חדשים ולהוציא אתכם מחוזקים ואוהבים.

גיל הזהב הוא תקופה לחדש את אהבת הנעורים - ולנצל את הזמן הפנוי, האפשרות להיות שוב ביחד, בלי לחצים - והכי טוב לעשות את זה ביחד.

המאמר באדיבות מרכז מידע גיל הזהב - http://www.human.co.il