שבת 31 יולי 2021

דעות - מאמרים

בתהליך גיוס עובדים חדשים לעבודה בבית עסק, כדאי ורצוי להשקיע את מירב הכוחות והסבלנות ולא להתפשר כשבעיקר צריך להזהר ממצב של העסקת עובדים לא רציניים או לא מקצועיים.

מלאכת השמה לעבודה אינה פשוטה וניתן לקבוע מראש את האופן בו מתבצע תהליך הקליטה והמיון כנוהל ולפעול באופן קבוע על פיו כשהמוטיב המרכזי הוא הגדרת הצרכים של מקום העבודה והגדרת התפקיד.

הגדרת התפקיד צריכה לכלול רקע קודם, ניסיון ספציפי מדויק והגדרות אישיות שיאפשרו לנו להעריך את אישיותו של המועמד על פיהן יהיה ניתן לקבוע אם הוא הבחירה הנכונה עבור מקום העבודה.מבין המועמדים שפנו כדאי להעדיף ולגייס את אלה שהנתונים האישיים שלהם גורמים לכך שסיכויי קליטתם, מראש גבוהים יותר.

כל מי שמעוניין לגייס עובדים חדשים רוצה למצוא אנשים אחראים, אמינים, מקצועיים ואיכותיים עם יכולת סוציומטרית גבוהה כך שיסתדרו היטב עם עמיתיהם לעבודה.

תהליך גיוס עובדים שמבוסס על לוחות דרושים והצעות עבודה באינטרנט הוא נוח מאוד והסיכוי למצוא התאמה שתתאים לשני הצדדים בהחלט גדול.

חברות שנמצאות בתהליך גיוס עובדים מקבלות פנוית רבות, והבחירה היא מתוך היצע גדול של מועמדים ולכן, מוטב שטופס הקורות חיים של המועמדים יהיה תמציתי ככל האפשר.

פתחו את הראש לגייס עובדים עם פרופיל אישי מדוייק ככל האפשר והצמידו לעובד חונך אישי שילווה אותו בתחילת דרכו במקום העבודה.

עם הזמן, בדקו את התפוקה של אותו עובד שנקלט, ראו עד כמה אתם שבעי רצון ממנו ובדקו גם את שביעות הרצון של העובדים החדשים מתהליך הקליטה שלהם והפיקו מסקנות על פיהם תוכלו לתקן תהליכי קליטה ומיון.

 קליטת וגיוס עובדים מוצלחת היא רווח נקי לשני הצדדים - המעביד ובית העסק מצד אחד והעובד מצד שני.

לפרטים נוספים וקבלת מידע בהרחבה ניתן להכנס לאתר - http://www.allworks.co.il