שבת 31 יולי 2021

דעות - מאמרים

לשם שאנו בוחרים עבור ילדינו יש משמעות חשובה. שם האדם משפיע על המזל המלווה אותו בחייו. פעמים רבות שינוי שם מביא לשינוי המזל לטובה, ולכן במקרים של חולי ח"ו וכד' יש שימליצו על החלפה או הוספה של שם. כאשר ההורים בוחרים שם עבור התינוק נזרקת בהם כעין רוח הקודש. יש לשים לב לכמה דגשים חשובים לפני שבוחרים שם עבור התינוק:

רצוי מאוד לא לקרוא לילד על שם אדם שנפטר בגיל צעיר ואחרי מחלה. אין בזה סימן טוב. במהלך בחירת השם יש להימנע מחילוקי דעות בין ההורים. יש זוגות שממש רבים על השם וצריך לזכור לשמור על שלום הבית שזה הדבר החשוב ביותר. אם בחרתם שהמוהל שלכם ייתן בברית המילה שני שמות לילד, הקפידו במהלך חייו גם להשתמש בשני השמות.

דבר נוסף שיש לשים לב אליו הוא לא לקרוא לילד בשם של גוי או להחליף שמות בין בנים לבנות. גם עבור הילד זה יותר נעים שקוראים לו בשם וודאי השייך לבן. אל תקראו לילד בשם שעשוי לבייש אותו בחברה. העזרו בפרשת השבוע לחפש שמות יהודיים ובעלי משמעות או העזרו בפרק הזמן שבו נולד הילד כמו: חגים, ראש חודש וכו.

יש לשים לב ששם הילד ברור ואופן הגייתו גם מובן וברור לכל. עדיף שלא לקרוא לילד בברית בשמות לועזיים. יש לזכור שעם ישראל נגאלו ממצרים בזכות שלא שינו את שמם - הם המשיכו גם בגלות מצרים הממושכת לקרוא לילדיהם בשמות עבריים.