רביעי 25 מאי 2022

דעות - מאמרים

מה זה בכלל חדרי בריחה, איך הכל התחיל וממדי התופעה בישראל - על כך ועוד במאמר שלפניכם:

חדר בריחה הוא משחק חברתי בו ננעלים בחדר קבוצה של 2 עד 6 אנשים שצריכים לצאת ממנו תוך זמן מוגבל, לרב של 60 דקות. היציאה מהחדר כרוכה בפתרון רצף של חידות וביצוע משימות מאתגרות ומעניינות בחדר עצמו. בטח תהיתם מאיפה הגיע הטרנד, מי אלה שעומדים מאחוריו, ואולי גם שקלתם לעזוב את משרת החלומות שלכם ולהתעשר מפתיחת חדר בריחה… כל זאת ועוד במאמר הבא.

האוכלוסייה מתחלקת לשני חלקים: המכורים לדבר, שלא מפספסים אף חדר בארץ, גם את הפחות מוצלחים. ואלה שמחפשים בילוי מקורי ורוצים להעז להתנסות במשהו חדש.

איך הכל התחיל?

הרעיון מגיע ממשחקי מחשב עם קונספט דומה, בריחה מחדר וירטואלי תוך זמן קצוב. המשחקים קרמו עור וגידים והפכו לחדרים אמיתיים שכבשו את העולם בשנת 2010. החדר הראשון הוקם בעמק הסיליקון ומשם הקונספט התפשט במהירות ליפן, סין, הונג קונג, אירופה, וכעת גם ישראל.

תעריף הכניסה לחדר אינו זול, יחסית לבילוי של שעה, ותלוי חדר, יום ושעה. בסופי שבוע המחיר אף עשוי להיות הוצאה כבדה, כאשר המחיר מאמיר ל- 270 ש"ח לזוג. בכל מקרה, לא הוגן לבחון זאת בעיין של עלות לשעה, מדובר בחוויה שלא הכרתם עד כה, מסוג שונה ומיוחד, שביחס לחוויות בסדר גודל דומה, כגון סרט VIP, אך יכולה להיחשב כזולה. אז אם מאסתם בבילויים שגרתיים כגון עוד סרט, הצגה או מסעדה זה יכול להיות פתרון מעולה, שעל הדרך גם יחדד את שרירי המוח.

חדרי בריחה בישראל

בעוד שהחדרים הראשונים נפתחו בישראל בשנת 2015, נכון להיום (2.2016) קיימים למעלה מ-100 חדרי בריחה ונראה שהטרנד לא הולך להיעלם ואף צובר תאוצה. החדרים מפוזרים בכל רחבי הארץ, החל מחיפה בצפון ועד אילת, ומאחורי כל אחד מהם סיפור אחר שיעמיד אתכם בסיטואציה לא שגרתית, ויכניס אתכם לעולם אחר בו תשכחו מכל טרדות היומיום.

 

איך מזמינים חדר בריחה?

הזמנת חדר בריחה לא אמורה להיות חידה בפני עצמה, אבל אין ספק שמדובר במשימה מאתגרת אם לוקחים בחשבון שהחדרים צצים כפטריות אחרי הגשם ושלכל אחד מהם יש אתר עצמאי. גם לאחר שכבר בוחרים חדר בריחה, מציאת מועד בו החדר פנוי היא משימה בפני עצמה. למשל, אין סיכוי כמעט למצוא חדר פנוי בסופי שבוע ללא הזמנה של שבועיים מראש.

לפחות לחידה הזו כבר יש פתרון , האתר www.bookescaperoom.co.il המאפשר חיפוש חדר פנוי לפי אזור וזמן, קריאת ביקורות ומידע מפורט על כל החדרים בישראל.

אז אם אתם תוהים לאן כדאי לצאת לבלות בסוף השבוע הקרוב כדאי שתשקלו את האופציה הזאת.