שבת 31 יולי 2021

דעות - מאמרים

אימון אישי הוא מסגרת בה מתרגלים טכניקות לעזרה עצמית בכל שטחי החיים.
מתרגלים סוגי מחשבה מקדמים, בודקים מחדש את פילוסופיית החיים , האם היא מגבילה אותנו או מאפשרת התפתחות ופתרון בעיות.

לאחר שחקרנו את המחשבות שמאחורי המעשים, מכריזים על מספר פעולות שיש בכיולתן לחולל שינוי בתחום שבחרנו ומתחייבים לעשותן.

תהליך האימון מאפשר לכם להתחיל ולקחת אחריות על אייכות החיים שלכם. אתם מבינים כיצד ניתן לשלוט בחיים ממקום פשוט ושמח, ניגשים להגשמת דברים ממקום בהיר ומסודר יותר.

אימון אישי הוא מסגרת המאפשרת לכם יצירת פריצות דרך בזמן קצר יחסית. נקודת המוצא היא הסתכלות על העתיד הרצוי. רק כאשר אתם מסתכלים על העתיד הרצוי לכם, אתם אינכם חשים במוגבלות הזמנית שאתם חווים בהווה.

אימון אישי מתאים לכולם?

התשובה לכך היא שלא! אימון אישי מתאים רק למי שמוכן לקחת אחריות אמיתית על אייכות חייו. הוא מתאים רק למי שמוכן לצאת מאיזור הנוחות שלו מבחינת מחשבות ומעשים. המתאמן לעתיד צריך להבין כי שינוי הוא תהליך המצריך התגברות על הרגלים וגישה פתוחה להטמעת מעשיות מסוג חדש.

אימון אישי כולל בתוכו תיאוריות הלקוחות מעולם הפסיכולוגיה החיובית וטכניקות מעשיות ליצירת נסיבות חיים חדשות וחיוביות יותר. עליכם לדעת כי אימון הוא אינו יעוץ או טיפול פסיכולוגי אלא מסע בו אתם לומדים כיצד לעזור לעצמכם. שלא בדומה לטיפול פסיכולוגי, אתם אינכם חוקרים את העבר שלכם על מנת להבין "למה" – במקום זאת אתם חוקרים את העתיד שלכם ולומדים את ה"איך"

בין היתר מאפשר תחום האימון עבודה על : מציאת זוגיות, יציאה מתחושות של תקיעות, בניית הערכה עצמית, שיקום בעיות של בטחון עצמי, תקשורת בינאישית משובחת, הכנסת שקט נפשי לחיים, התיחסות בריאה לפנאי, ועוד...

תחום האימון האישי הוא אינו אקדמי, אך דורש מקצועיות ! מאמנים אישיים הם אנשים שלמדו את התחום ויש בידם תעודה להוכיח זאת. פרט לכך הם אנשים שיודעים לקחת אחריות על חייהם ולהביא את עצמם למקומות של שפע ותחושת מימוש עצמי. מאמנים אישיים הם אנשים אמפטים, בעלי גישה מעשית לחיים.

מספר הפגישות משתנה ותלוי במידת ההתקדמות שלכם. עליכם להבין כי קיים מספר מינימאלי של פגישות המאפשר יצירת הרגלים חדשים- לכן בדקו עם עצמכם אם אתם יכולים להתחייב לכך ואם אין משהו בחייכם ( כמו נסיעה לחו"ל) שיכול להפריע להתהליך.

התחילו אימון אישי רק כאשר אתם מרגישים נחושים לחולל שינוי. קיימות גישות ומודלים שונים המאפשרים יצירת מוטיבציה ותחושת חיות שעליהם יושבת הצמיחה האישית. אך גם ממקום של בלבול ואנרגיות נמוכות ניתן להתחיל וליצור שינויים חיוביים.

אימון אישי הוא תהליך המבוסס על שיחות , תרגלים מעשיים ותהליכי בקרה. תהליכי הבקרה נועדו להבטיח שאתם אינכם נסוגים מהתהליך וכמו כן בכדי לשקף לכם את ההתקדמות שאתם חויים.

עלויות האימון האישי משתנות ממאמן למאמן , לכן מומלץ לערוך סקר שוק.

מוגש מאת פורטל אימון אישי http://www.selfhelp.org.il/

בהצלחה!