שני 24 ינואר 2022

דעות - מאמרים

אישי

טורים אישיים, טורי דעה וכל נושא אישי אחר שאין לו מקום בקטגוריות הנושא האחרות.


אנא שמרו על זכויות היוצרים וכן מערכת בית הסרט העברי תשמח לקבל מידע על פרסומים נוספים ופריטי מדיה לפרסום.שדה האנרגיה האוניברסלי

אוניברסלית זו הידועה בשם פרנה, היא העיקרון הבסיסי והמקור של כל החיים

ההודים שלטו באנרגיה זו באמצעות טכניקות של נשימות, מדיטציה ותרגילים גופניים, שמטרתם להכניס את האדם למצב מודעות שונה, לשמור על חיים צעירים ולהאריך ימים.

המשך קריאה: שדה האנרגיה האוניברסלי

האם כדאי להקים חנות וירטואלית לבד או באמצעות איש מקצוע?

בניית חנות וירטואלית – לבד או באמצעות איש מקצוע

אחת ההתלבטויות שעומדות בפני לא מעט בעלי עסקים ובעלי מקצוע, בוודאי כאלה המוגדרים קטנים, אשר מעוניינים לבנות אתר אינטרנט עם חנות וירטואלית היא, האם לעשות זאת בעצמם או שמא לשכור איש מקצוע שיעשה זאת בשבילם.

על פניו, יהיו שיאמרו שהתשובה לשאלה זו היא בסיסית. אם יש צורך להקים חנות וירטואלית, רצוי להזמין איש מקצוע שיעשה זאת בשבילם. בדיוק כמו בכל מקרה אחר בו צריך לבצע פעולה מסוימת שחורגת מתחום ההתמחות של בעל העסק או בעל המקצוע. אין סיבה שהם יעשו זאת, אלא עדיף לשכור איש מקצוע שמתמחה בכך.

ישנן שתי סיבות מדוע התלבטות זו קיימת בקרב לא מעט בעלי עסקים ובעלי מקצוע. סיבה ראשונה היא כלכלית. הקמת חנות וירטואלית יכולה לעלות לא מעט כסף, ולא תמיד לבעלי עסקים קטנים או בעלי מקצוע מקומיים יש את האפשרות להשקיע בכך את הסכומים הנדרשים. סיבה שנייה היא, היום אפשר למצוא פלטפורמות שונות המאפשרות לבנות חנות וירטואלית לבד. מדובר על כלים ואמצעים אשר מיועדים עבור אנשים שרוצים לבצע את התהליך בעצמם ולא מעוניינים להיעזר בגורמים אחרים.

כעת נשאלת השאלה, מה עדיף, מה נכון והאם באמת משתלם לבנות את החנות לבד או שמא עדיף להשקיע בבניית חנות וירטואלית באמצעות מומחה בעל ניסיון בתחום. כמובן שכל בעל עסק או בעל מקצוע, צריכים לבחון את העניין על פי הפרמטרים שלהם ולקבל החלטה בעצמם.

למה שווה לעשות את זה עם איש מקצוע?

ההסבר לכך הוא פשוט. איש מקצוע מומחה שיש לו ניסיון בתחום, מכיר טוב יותר את המערכות, יודע לאפיין בצורה חכמה ונכונה את מה שבעל העסק צריך, הוא ידע לבנות עבורו מערכת שתתאים לצרכים שלו, בין אם זה בהתאם לתקציב שעומד לרשותו ובין אם זה בהתאם למאפיינים אחרים שיכולים להשפיע על תהליך הבנייה של החנות.

מעבר לכך, צריך לקחת עוד שתי נקודות מאוד משמעותיות: הראשונה, בעל מקצוע יודע לא רק לבנות את החנות בצורה אופטימאלית, אלא הוא גם יודע כיצד לבצע את התהליך באופן כזה שימנע ממנו לבצע טעויות או להיתקל בקשיים שכל אחד אחר, שאין לו ניסיון בתחום, לא בהכרח ידע לזהות ולא ידע להתגבר עליהן.

הנקודה השנייה היא, הזמן שהתהליך לוקח. כשבעל מקצוע מחליט לבנות לעצמו חנות וירטואלית בשביל לחסוך בעלויות, עליו לקחת בחשבון שזה יבוא על חשבון זמן העבודה שלו. על כן הוא משקיע זמן וזה שווה ערך לכסף. לעומת זאת, אם הוא שוכר איש מקצוע שיעשה זאת בשבילו, אזי שהוא לא יבזבז מזמנו היקר, ואותו איש מקצוע ידע לבצע את התהליך מהר יותר, בזמן קצר יותר.

מתי כן משתלם להקים חנות וירטואלית לבד?

בעיקרון, יש מצבים מסוימים שכן משתלם להקים חנות וירטואלית לבד. למשל, אם מדובר בחנות קטנה שלא מציעה הרבה מוצרים למכירה, חנות של יזם פרטי שמייצר מוצרים מסוימים בבית ומבקש לשווק אותם לקהל ספציפי. כמו כן, זה יכול להשתלם עבור מי שיש לו מספיק זמן ללמוד על המערכת ויש לו גם ידע בסיסי או מעבר לכך בעבודה על אתרי אינטרנט ומערכות שונות.

אופציה נוספת היא, אם מדובר בבית עסק שמעסיק IN HOUSE אדם שאחראי על כל הנושא של תפעול אתרי אינטרנט, רשתות חברתיות וכדומה. יכול להיות שבמצב כזה, אפשר לתת לו פרק זמן סביר בשביל להקים את החנות. כמובן בהנחה והוא יודע כיצד לעשות זאת.

בכל מקרה, אם בוחרים להקים חנות וירטואלית לבד, רצוי מאוד לדעת כיצד לבחור פלטפורמה מתאימה. כאמור, היום אנחנו יכולים למצוא מגוון פלטפורמות שיכולות לעזור בכך. מדובר על מערכות שמאפשרות להקים אתרי אינטרנט, עם עיצוב ופונקציות ייחודיות, בין היתר גם חנות וירטואלית בתוך האתר.

כשניגשים לבחור פלטפורמה מסוימת, רצוי מאוד לבדוק עד כמה נוח לתפעל אותה, עד כמה נוח לתחזק ולשמר את המערכת, אילו כלים היא כוללת ועד כמה היא באמת יכולה לשרת את הצרכים של בעל העסק. חשוב גם לבדוק, עד כמה יהיה נוח ללקוחות שייכנסו לחנות להזמין מוצרים ושירותים בצורה בטוחה, וליהנות מחוויית גלישה באתר.

הנשמה

״שאלה מהירה לקוראינו הזכרים: האם אתם זוכרים את הרגע המדויק בילדותכם שבו הקול שלכם נסדק לפתע, ומצאתם את עצמכם מדברים בקול נמוך בהרבה משהיה לכם יום קודם?

המשך קריאה: הנשמה

נפש האדם

״אותיות ATCG מייצגות ארבעה סוגים שונים של נוקליאוטידים (התרכובות המצויות בחומצת הגרעין), אשר מיתרגמים לעשרים חומצות אמינו — שהן אבני הבניין של החלבונים. מולקולות של חלבון הן מה שהופך אתכם ואותי ל”חומר חי”.

המשך קריאה: נפש האדם

צעצוע של סיפור

באחד הימים החמים של הקיץ, אני נכנס לאחת מהחנויות הממוזגות של המוצרים המיובאים מסין. יש שם מוצרים במחירים מגוחכים, ואני ממש ונהנה משפע האטרקציות במקום. עיני מתרוצצות, כמו ילד מתלהב, מצעצוע לצעצוע, כל אחד מלהיב יותר מהאחר. היו שם צעצועים מאוד מעניינים ומתוחכמים.

המשך קריאה: צעצוע של סיפור

לרצות לפעול

אמר ריש לקיש: כה גדולה היא האפשרות התשובה שהעניק לנו הבורא, עד שאפילו מעשים בלתי ראויים שנעשו במזיד, נחשבים בעלי רמת חומרה פחותה אחרי התשובה, כאילו נעשו רק בשוגג. כישלון הוא בשוגג, ואלו עוון הוא במזיד. איך יתכן שיהיה במזיד? תחילתו של הפסוק של הנביא הושע מסבירה את הכל “שובה ישראל” – מי שזוכה לעשות תשובה על עוונותיו, הם נחשבים לו כשוגג.

המשך קריאה: לרצות לפעול

הצלחה בחיים

מנער ועד זקן, כולנו רוצים להצליח. איך נעזור לכולנו להשיג את ההצלחה?

איזה אור יש בראש השנה? איזה דבר חשוב הוא מאיר?

המשך קריאה: הצלחה בחיים

כיפור של סליחות ובנייה מחדש

יום כיפור

יום כיפור של מחילה, כפרה וחתימה טובה.

אם בעבר כבר רשמתי כי כבר לא מרגיש לי כיפור של יהדות כפי שאני מכיר אותה, אלא של תרבות המקדשת את האני על חשבון האחר והמחר, את השנאה, את הקיטוב ואת ההסתה - הרי שהפעם ועם הבחירות והקמת ממשלת הריפוי הלאומי, אני יותר אופטימי. נכון, זו בהחלט לא ממשלת החלומות ונושך שפתיים בכל פעם מחדש.

אבל אווירת הסליחות של כיפור שורה עליה, חשבון הנפש נעשה בה, המחילה, הכפרה והחתימה הטובה ניכרת בכל אחת ואחת מהפעולות שלה.

המשך קריאה: כיפור של סליחות ובנייה מחדש