ראשון 26 מאי 2024

דעות - מאמרים

בריאות וסביבה

טורים בנושאי חינוך, בריאות וסביבה, אם על ידי אנשי מקצוע מתחום החינוך, הבריאות והסביבה או בהתבסס על התנסות אישית של הכותבים.


אנא שמרו על זכויות היוצרים וכן מערכת בית הסרט העברי תשמח לקבל מידע על פרסומים נוספים ופריטי מדיה לפרסום.הדרכת אמנות לגיל הרך

הוראת אמנות היא היבט חיוני בחינוך לגיל הרך שיש לו יתרונות רבים. ילדים העוסקים באמנות מגיל צעיר צפויים לפתח מיומנויות תקשורת, קוגניטיביות וחברתיות טובות יותר. במאמר זה, נחקור את היתרונות של הוראת אמנות לגיל הרך, לרבות כיצד היא מפתחת מיומנויות מוטוריקה עדינה ומשפרת את היצירתיות והדמיון.

המשך קריאה: הדרכת אמנות לגיל הרך

התשובה של עולם הרפואה האלטרנטיבי לחיידק הקורונה ההרסני

תקציר:

"אנשים שמנסים לבסס את העסקים שלהם צריכים לנסות להבין כיצד מגיפת הנגיף הקורונה הולך לשנות כללי התנהגות ולהסתגל לשינויים הללו! נכון לעכשיו, בכל יום יש יותר ויותר אנשים ברחבי העולם שנדבקים בווירוס הקורונה (Covid-19) ההרסני ובמחלות הריאה והקשיים בדרכי הנשימה שנגרמות על ידי נגיף הקורונה. המגיפה דחפה את הכלכלה העולמית לשפל חסר תקדים ככל שרוב הממשלות נרתמו לפעילות חירום עסקית כדי להכיל את הנגיף ולנסות לרפא את אוכלוסיית העולם מהווירוס האימתני." 

המשך קריאה: התשובה של עולם הרפואה האלטרנטיבי לחיידק הקורונה ההרסני

רופא שיניים בראשון לציון

אנו כל הזמן מטפלים בכל מערכת שיש לנו בגוף, בין אם זה במערכות הפנימיות והשכיחות יותר, או בין אם זה במערכת כמו שיניים, שהיא מערכת בפני עצמה, והרגישה ביותר. אזור הלסת הוא אזור מאוד רגיש, מהסיבה שבמקום זה עוברים רוב העצבים של הגוף, והם קרובים מאוד למוח, ככה שהכאב שאנו חשים, הוא מידי. לעומת זאת, כאשר אתם מקבלים מכה ברגל, אתם תוכלו להבחין כי הכאב מגיע כמו "גל". השיניים זהו מקום מאוד חשוב עבורנו, וחשוב לשמור עליהן מפני כל דבר שיכול להזיק להן. תושבי ראשון לציון יכולים לפנות אל רופא שיניים בראשון לציון, על מנת לקבל סיוע רפואי ממנו, במידת הצורך.

המשך קריאה: רופא שיניים בראשון לציון

פוליפ ברחם והשלכותיו

טיפוח וטיפול בגופנו הינו דבר חשוב והכרחי. כל חלק בגוף שלנו רגיש מאוד לאי טיפוח, אך הגוף של האישה הינו מקום רגיש עוד יותר לאי טיפוח, ולאי שמירה על ההיגיינה. ככל שהנשים מתבגרות, הן מבינות זאת יותר בגיל ההתבגרות שלהן לאחר שהן רואות את השינויים הקיצוניים של חוסר היגיינה, הן יודעות כי הטיפול בגופן הוא חשוב מאוד. קורים מצבים רבים שבהם הנשים זקוקות לטיפול ברחם שלהן, והן מקבלות את הטיפול מהגניקולוג.

אחת התופעות הנפוצות יותר אצל נשים בשנות החמישים לחייהן, הוא תופעת פוליפ ברחם.

המשך קריאה: פוליפ ברחם והשלכותיו

מה לעשות במקרה של רשלנות רפואית?

אנשים רבים מגיעים לרופאים בעקבות נסיבות אישיות שצצות לכל אחד, בין אם אדם לא מרגיש טוב, או שהוא מגיע להתייעצות, או הגרוע מכל, מחלה. הפנייה אל הרופא הינה מאוד קריטית בעבור האדם, מאחר והמקור סמכות היחיד שהוא יכול להגיע אליו, הוא הרופא שאליו הוא פונה. ישנם רופאים רבים שמפשלים מול המטופל, מסיבות רבות שלא תמיד מוצדקות. פישול אל מול המטופל נקראת רשלנות רפואית, בין אם היא נוצרה במכוון, או לא.

על מנת לטפל במקרה שכזה, פונים המטופלים לעורכי דין בענייני הרשלנות הרפואית, מהסיבה שהם האנשים המקצועיים היחידים שיכולים לספק את הטיפול הטוב ביותר.

המשך קריאה: מה לעשות במקרה של רשלנות רפואית?

להשתחרר מצה"ל - להתגייס להייטק

כל אחד היום יודע שבענף הייטק מחכה לנו איכות חיים של ממש בכל הנוגע לרמת החיים הכלכלית. מקצועות לא מעטים מזמינים אנשים שונים בעלי יכולות וכישרונות שונים על מנת שימלאו את המשרות בכל תחום, אך הקושי בענפים היוקרתיים כגון רפואה ושאר תחומים נחשבים טומנים בחובם תחרות קשה שרק הטובים ביותר בתחום יוכלו לפתח מהמקצוע שלהם משכורת חודשית שהיא יוצאת מגדר הממוצע במשק.

לא כן בענף ההייטק שבו החסר של בעלי מקצוע בתחום התוכנה, החומרה ואינטרנט מאוד חסרים בשוק הישראלי המפותח, ועל כן רבים הם מקומות העבודה הפנויים שמחכים לאנשי הייטק מובחרים.

המשך קריאה: להשתחרר מצה"ל - להתגייס להייטק

הרומן שלי עם הקפה

עכשיו, כשכולם מדברים על הקפה בתור פלא רפואי (ואני רק מגחך, כי לפני זה טענו שהקפה גורם להפרעות קצב ולעצבנות יתר) זה המקום לספר על ה"רומן שלי עם הקפה"...

האנגלים אומרים: It's not my cup of tea וכוונתם (אם אינני טועה) שהעניין לא בראש מעייני... אז אני יכול להסכים אתם, אבל לגבי הקפה דעתי שונה לגמרי. בזמנו דיברו על "דור האספרסו" שיושב בבתי קפה ונהנה מהחיים. ובאמת הדבר מדבר אליי. תקופה ארוכה חיינו בארץ הזאת לפי האג'נדה של בן גוריון, של אנשים מכווני מטרה, שחיים כדי לעבוד ולהגשים מטרות. אבל עם הזמן הדור הצעיר גילה שיש חיים מחוץ לעבודה... ליהנות מהחיים, לשבת בבית קפה ועדיף בדיזנגוף, כשהבחורות היפות עוברות לפנינו.

המשך קריאה: הרומן שלי עם הקפה

הטיפ של פיט - לרכב עד טיפת השכל האחרונה

היום הקטנוע הפך להיות כלי פופולרי, הן בגלל הכבישים העמוסים והקורסים והן בגלל שהקטנועים המודרניים הם נוחים ובטוחים, בהרבה מהאופנועים של פעם. הרוכבים החדשים הם, אם כן, שונים מה"משוגעים" של פעם ותמצא בקרבם אנשים נורמטיביים רבים.

דווקא משום כך, צורם לראות את הרוכבים בכבישים, שנוהגים כמו עדר של מטורפים, הדוהרים בניגוד לכל כללי הזהירות ולא פעם, גם בניגוד לחוק...

המשך קריאה: הטיפ של פיט - לרכב עד טיפת השכל האחרונה