שלישי 5 דצמבר 2023

דעות - מאמרים

טיפוח וטיפול בגופנו הינו דבר חשוב והכרחי. כל חלק בגוף שלנו רגיש מאוד לאי טיפוח, אך הגוף של האישה הינו מקום רגיש עוד יותר לאי טיפוח, ולאי שמירה על ההיגיינה. ככל שהנשים מתבגרות, הן מבינות זאת יותר בגיל ההתבגרות שלהן לאחר שהן רואות את השינויים הקיצוניים של חוסר היגיינה, הן יודעות כי הטיפול בגופן הוא חשוב מאוד. קורים מצבים רבים שבהם הנשים זקוקות לטיפול ברחם שלהן, והן מקבלות את הטיפול מהגניקולוג.

אחת התופעות הנפוצות יותר אצל נשים בשנות החמישים לחייהן, הוא תופעת פוליפ ברחם.

מהי תופעת פוליפ ברחם?

הפוליפ ברחם הינו גידול של שפיר בפנים הרחם. איננו נפוץ אצל נשים בגיל צעיר, אך הוא מזיק לרחמה, לגופה, ומונע מכניסת היריון.

כיצד נדע כי קיים פוליפ?

קורים מצבים לרוב שנשים מנסות להיכנס להיריון, וכושלות פעם אחר פעם. קורים הרבה מצבים שכאשר בודקים זאת, מגלים את הפוליפ ברחם. ישנה אפשרות שהפוליפ יגיע לאחר מספר הפלות.

כיצד אולטרסאונד מאבחן את הפוליפ ברחם?

כאשר ישנו חשש לפוליפ ברחם, האישה נשלחת לבדיקת אולטרסאונד אצל מומחה. האולטרסאונד שולח גלי קול אל עבר המקום, וכאשר הגלים נתקעים בדבר כלשהו, הם חוזרים ישר אל המכשיר, וכך הם מציגים את התמונה על מסך המוניטור. הפוליפ הינו גוש שנראה היטב באולטרסאונד, ולכן לא יהיה מצב של אי וודאות.

כיצד מתבצע ההסרה של הפוליפ?

תחילה, מבצעים הרופאים היסטרוסקופיה, ורק לאחר ביצוע הבדיקה, אפשר להגיד את האופן שבו הפוליפ יהיה מוסר. ישנם מקרים של הסרת השרירן ברחם, וכך מוסר הפוליפ.

מה הקשר בין הריון לפוליפ ברחם?

ידוע כי ישנו קשר בין הכניסה להריון לבין הפוליפ ברחם, אך הקשר איננו ידוע, זאת אומרת שלא מוכח כי הפוליפ מפריע ישירות להפריה של הביצית. נשים רבות שמבצעות את הניתוח, מצליחות להיכנס להריון ישר אחריו, ולכן ידוע כי ישנו קשר כלשהו. המלצתנו היא לבצע את הניתוח.

האם הפוליפ ברחם מסכן את חיי האישה?

פוליפ ברחם איננו מסוכן לגוף האישה, אך הוא אכן לא מועיל, במיוחד שלאחר הסרתו האישה מצליחה להיכנס להריון.