Text Size
רביעי 22 אוגוסט 2018

דעות - מאמרים

חברה, פוליטיקה וכלכלה

מאמרים, טורי דעה וניתוחים בנושאי חברה, פוליטיקה, משפט, כלכלה, מדינה, סדר היום ועוד.


מערכת האתר, תשמח לקבל הפניות והמלצות לפרסום.

5 טיפים לבחירת מטבח מנצח

אם אתם מתכננים עיצוב מטבח חדש, להלן כל הטיפים שאתם זקוקים להם בשביל להשכיל לעשות זאת בהתאמה מלאה לעיצוב ביתכם, ותוך שמירה על כל הצרכים הפונקציונאליים שלכם מהחדר. הקפדה על 2 האלמנטים הללו תזכה אתכם במטבח חדש ואפקטיבי מאד אשר יישמר בביתכם לשנים רבות ויספק את כל הנדרש עבורכם.

תכננו מראש את צביון העיצוב של המטבח

צביון העיצוב, או בפשטות – אסופת הצבעים שתעטר את המטבח ברמה העיקרית, קובע מה יהיה אופיו של המטבח. ניתן לעצבו בצביון עתיק, מבוסס צבעי עץ, או בצביון מודרני המבוסס על צבעים לבנים ובהירים. ניתן לבסס את עיצוב המטבח על שילוב של האלמנט העתיק החום עם האלמנט המודרני הלבן ובכך ליצור מטבח פרובנס. במקרה זה אחד הצבעים יהיה עדיין העיקרי, והשני ישמש כצבע פרזול.

תכננו מראש את סגנון העיצוב של המטבח

תכנון סגנון העיצוב הוא השלב הכי חשוב בעיצוב מטבחים. זהו השלב בו אתם קובעים כיצד המטבח שלכם ייראה ואיזה רושם הוא ישאיר על האורחים: ניתן לספק מטבח בעל דלתות מחוספסות ושולחן מגולף בפורמט כפרי או מטבח בו כל הדפנות, מהשיש והארונות ועד השולחנות – חלקים, מה שמבליט יותר את האלמנט הבורגני. התוכן העיצובי של המטבח נבחר ללא קשר לצביון. על אף כי לא מעט אדריכלים מוצאים קשר בין צביון עתיק לעיצוב כפרי ובין צביון מודרני לעיצוב בורגני, ניתן לשלב כל סגנון על כל צביון שהוא שמתכננים מטבח מעוצב.

התייחסו לפרספקטיבת החדר

מאד חשוב לבחון את פרספקטיבת החדר אותו אתם משפצים. אם החדר מאד קטן, אנו ממליצים להציב ארונות קטנים עם דפנות בגודל זהה, יחד עם רכיבי שיש וריצוף קטנים ומשתלבים. לעומת זאת כאשר המטבח גדול, חשוב לשלב רכיבים גדולים על מנת לשמור על צביונו של המטבח, ולהבטיח שכל רכיב ישפיע על התבנית ולא ייוותר חסר השפעה בתוכה. שמירה על פרספקטיבה זו מבטיחה כי כל רכיב שתבחרו עבור מטבחים מעוצבים ישמור עליהם ככאלו ולא ייצור עיוות מסוג מיקוד יתר על רכיבי מטבח שוליים ולא מרכזיים.

בדקו אפשרות לשלב מכשירים במטבח מטעם חנות המטבחים

בכך, אתם מבטיחים שלא תצטרכו לחפש אותם במקום אחר, וגם – שהיועצים ייעצו לכם על הסט הטוב ביותר למטבח שלכם כמי שעשוי להתאים לעיצוב שלו. הדבר נכון לגבי רכישת מקיים, מנדפים, תנורים ומיקרוגלים מכל הסוגים.

בדקו אפשרות לשלב תאורת מטבחים צדית על רכיבי קיר שונים

בכך, תוכלו להאיר את המטבח מבלי להדליק את התאורה המרכזית. בדרך כלל מקובל לשים רכיבי תאורה על מנדפים וקצוות של ארונות מעל לשיש.

דניאל מטבחים – עיצוב מטבחים בהתאמה אישית

בחברת דניאל מטבחים מתמחים בעיצוב מטבחים כפריים ובורגניים, מטבחים עתיקים ומודרניים – בהתאמה אישית, כולל אפשרות לשילוב הסגנונות הללו. החברה מתמחה בעיצוב מקורי של מטבחי יוקרה. אם אתם מחפשים מטבחים במבצע במחיר מיוחד ובעיצוב שלא יאכזב אתכם, פנו אל מטבחי דניאל!

זכויות סטודנטים בביטוח הלאומי

סטודנטים או צעירים לפני לימודים עם קשיים רפואיים יכולים לקבל סיוע כספי מביטוח לאומי הנקרא שיקום מקצועי - של עד 60,000 ₪ בשנה.

מהי בעיה רפואית לדוגמא? הפרעת קשב וריכוז, נכות או מגבלה רפואית קבועה מתאונה, או מהצבא, (אף שטרם הוכרו ככאלה) פיברומיאלגיה, קשיים רגשיים, מיגרנה, ועוד.

המשך קריאה: זכויות סטודנטים בביטוח הלאומי

ארבע קטנות

הטרנזיסטור החדש, שקניתי לאחרונה, מזכיר לי את הטרזיסטור הישן, שהיה לי כשגרתי בשכירות, אצל קשישה בתל אביב. הייתי מאזין למכשיר, שהיה אז אמצעי בידור ממדרגה ראשונה, בחדר. הייתי קונה את הטרנזיסטורים הקטנים, עם הבטריות, בתחנה המרכזית בתל אביב, במחיר לא יקר במיוחד (לאותם ימים). זאת לעומת המחירים הגדולים בהרבה, שהיו עולים אז מכשירי הרדיו הגדולים של אותם הימים. זאת הייתה תחילתה של תקופה, שאופיינה בטרנזיסטורים שפתאום צצו בכל מקום וקולם נשמע בציבור.

יום אחד נכנסה הקשישה לחדרי, שלא כמנהגה, שכן היה ביננו מן הפרדה כזאת, של שוכר ומשכיר, ולא ידידות או קשר מוקדם כלשהו. היא הביאה את פליאתה למראה המכשיר הקטן, שהקים כל כך הרבה רעש. כוונתה הייתה להעיר לי בצורה חריפה, שכן היה נדמה לה שפתחתי בחדרי דיסקוטק או תחנת שידור אזורית.

המשך קריאה: ארבע קטנות

אלוהים ענה

אתמול היה לי חלום מוזר. התקשרתי לאלוהים. אני לא זוכר אפילו אם זה היה מטלפון קווי או סלולרי, אם מאפל או אנדרואיד. מאז שכחלון עשה את הרפורמה בשוק התקשורת, יותר זול להתקשר לאלוהים, מאשר להתפלל אליו. בכל אופן אלוהים ענה, מה שמוכיח שדברים השתנו מאז שיעקב בודו, במערכונו המפורסם 2222, התקשר לאלוהים וזה טען שאין לו עדיין טלפון ...

"אני עסוק, אני לא יכול לדבר אתך", ענה לי היושב במרומים (אם כי אם הוא באמת היה עסוק, אז הוא כנראה לא ישב...)

המשך קריאה: אלוהים ענה

הנוער האובד, בשם הכיבוש והסרבנות.

כמעט כולנו קראנו את המכתב ששלחו בתחילת השבוע עשרות נערים ונערות מכל רחבי הארץ לצמרת הממשלה והצבא כדי להודיע – הם כתבו, לא נלבש מדים. "הצבא מוציא לפועל מדיניות ממשלתית גזענית שמפרה זכויות אדם", הצעד הבא שלנו : לגייס תומכים נוספים, אותו מכתב נשלח מאת 63 צעירים לפני גיוסם לצבא שבו הכריזו על סרבנות בשל המשך הכיבוש הישראלי בגדה.

המשך קריאה: הנוער האובד, בשם הכיבוש והסרבנות.

עורכת דין רשלנות רפואית

אנשים רבים מתלוננים על רשלנות רפואית במהלך חייהם. הבעיה היא נגרמת בבתי חולים עצמם, מהסיבה שיש עומס גדול מאוד' של אנשים, מה שיוצר הרבה לחץ אצל הצוות הרפואי שנמצא בבתי החולים הפזורים ברחבי הארץ. ישנם הרבה מאוד בתי חולים בישראל, אך הבעיה היא שאותם בתי חולים מכילים צוות סיעודי קטן יחסית לכמות המטופלים שנמצאת בבית חולים. אותם אנשים שנמצאים כמטופלים, מקבלים סיוע במשך תקופה מתמשכת מאוד, כך שאנשים מאבדים סבלנות רבה, אך בעיקר מאבדים אותה הרופאים והצוות הסיעודי. כיצד ניתן לטפל ברשלנות רפואית? מה עושים במצב זה?

המשך קריאה: עורכת דין רשלנות רפואית

עו"ד בפתח תקווה

אנשים רבים מחפשים את האדם המקצועי שיעזור להם בכל שלב בחיים, בין אם זה בעניין כלכלי או משפטי. כאשר אתם זקוקים לפתרון מצד החוק, אתם פונים אל עורך דין מקצועי. מי שנמצא בפתח תקווה, יודע כמה צריך עו"ד בפתח תקווה, שיהיה מקצועי ונאמן כלפי לקוחותיו. בעיר זו ישנם הרבה עסקים, הרבה אנשים שמסתובבים בעיר, וכמובן אנשים שנקלעים לסוגיות שונות, כגון הסתבכות עם החוק, או חתימת חוזה ועוד. ישנם אנשים אשר מעדיפים להתמודד לבד אל מול החוק, ולקבל את ההחלטה בידיים שלהם, מבלי להיוועץ, ולרוב הם מוצאים את עצמם בהפסד אל מול מערכת החוק. עורך דין מקצועי יוכל לעזור ולכוון את הלקוח שלו בכדי שידע מה להגיד ברגע אמת.

המשך קריאה: עו"ד בפתח תקווה

חדשות נדל"ן

אחד מענפי התוכן הפופולריים ביותר ברשת הוא ענף הנדל"ן. חדשות נדל"ן מספקות לנו מידע רב ולרוב גם יהיה בעל ערך עבור אנשים רבים בכל רחבי הארץ העוסקים בנדל"ן. בין אם מדובר בהוצאת חוק חדשה הקשורה בנדל"ן, לבין עלייה/ירידה במחירי הדיור, דרך פרסומות ועדכונים על קרקעות חדשות באזורים שונים, קניה ומכירה של שטחים פרטיים ומסחריים ועוד. כל אלה יופיעו בחדשות נדל"ן.

המשך קריאה: חדשות נדל"ן