שלישי 23 יולי 2024

דעות - מאמרים

חברה, פוליטיקה וכלכלה

מאמרים, טורי דעה וניתוחים בנושאי חברה, פוליטיקה, משפט, כלכלה, מדינה, סדר היום ועוד.


מערכת האתר, תשמח לקבל הפניות והמלצות לפרסום.

תרומה למען חיילים בודדים

תרומה למען חיילים בודדים

עמותת חביבי היא עמותה שמהווה משפחה מאמצת לחיילים בודדים , העמותה מספקת סיוע עבור חיילים בודדים , אימוץ חיילים בודדים , הענקת בית חם לחיילים בודדים .

העמותה הוקמה על ידי קבוצת חברים פורשי צבא ,משטרה ופעילים חברתיים נוספים.

המשך קריאה: תרומה למען חיילים בודדים

אלטרנטיבה ה-3 – כוחנו באחדותנו

הספר אלטרנטיבה ה-3, דן בסינרגיה. כלומר בפשרה שבה שני הצדדים יוצאים מורווחים. זאת בניגוד למשא ומתן שבו כל צד מושך לכיוון שלו ובסוף מגיעים לפשרה, שבה שני הצדדים מוותרים ויוצאים מופסדים.

המשך קריאה: אלטרנטיבה ה-3 – כוחנו באחדותנו

עורך דין מיסים כפר סבא

ישנם סוגים רבים של עורכי דין, כאשר התמחותם היא בנושאים רבים. למשל עורכי דין אשר מתמחים בתחום המיסוי. ישנם עורכי דין שהם גם רואי חשבון וגם עורכי דין אשר עשויים לתת לכם מענה מדויק לגבי גובה המס בעסקאות נדל"ן, אם לאדם הפרטי או לחברות, ייעוץ לגבי תשלומי מס הכנסה, ירושות, הון שמנוהל בחו"ל ועוד. אם יש לכם סוגיה כזאת יש להתייעץ עם עורך דין מיסים כפר סבא, כך שתוכלו לדעת כיצד תתנהלו בהמשך ואם ניתן להפחית מיסים ואם כן אז באיזה אופן.

המשך קריאה: עורך דין מיסים כפר סבא

ועדה מקומית תל אביב

במקרים מסויימים אזרחים או תושבים מסויימים נתקלים בבעיה לקבל היתר בניה כאשר הם באים לבנות את ביתם או להרחיב את ביתם.
לעיתים ההחלטה שלא להעניק היתר בניה ניתנת על ידי הוועדה המקומית או המועצה המקומית - בהחלטה שרירותית ללא דיון כלשהו, ללא נימוק ולעיתים אף ללא שניתנה לנו ההזדמנות לטעון בנוגע להחלטה זו טרם התקבלה.
מהם דרכים להתמודד עם החלטת ועדה מקומית שלא להעניק היתר בניה?
כיצד מערערים על החלטת וועדה מקומית או מועצה מקומית? הדרך לערור על החלטות אלו הנה הגשת ערר לוועדות ערר מחוזיות לתכנון ובניה.

המשך קריאה: ועדה מקומית תל אביב

השיח האלטרואיסטי בימי מגפת הקורונה

השיח האלטרואיסטי בימי מגפת הקורונה מגיע לביטויו הנרחב והנעלה ביותר בחברה האנושית.

בעת מצוקה החוצה תרבויות וגבולות מדיניים, יחסי הגומלין של עזרה ותרומה מבליטים את האינטרסים המשותפים והכלל אנושיים המלכדים ומחזקים את הסולידריות בין בני האדם כדי להתגבר על המגיפה. הם מביאים לכדי גילוי האנושיות במיטבה. זו היא זולתיות במלוא מובן המילה. החל מעזרה בהתנדבות של יחידים וארגוני מתנדבים, עזרה יומיות של שכנים בהספקת מזון ותרופות לקשישים וחולים ועד עזרה לשכננו הפלשתינאים בהקלות רבות ושונות, או במשלוח ציוד רפואי נדרש של סין לרשות הפלשתינאית.

המשך קריאה: השיח האלטרואיסטי בימי מגפת הקורונה

אני חרדי ישראלי

אני חרדי ישראלי -

לציבור החרדי עומדים אתגרים רבים שאט אט הולכים ומתגברים עם גדילת האוכלוסייה. הן בשילוב בחברה הישראלית, הן במתן פתרון לנערים ולצעירים חרדים בלימודי חול ועוד, והן למיעוטים במגזר, יחד עם בצלאל כהן, יו''ר עמותות למען המגזר וראש ישיבה תיכונית-חרדית, (ואנשים נוספים) אנו סוללים דרך חדשה הכוללת מגוון פעולות בכדי להצליח ולמצות באופן מעשי את המצע הנרחב שהצגנו במהלך הישיבות.

המשך קריאה: אני חרדי ישראלי