שישי 1 דצמבר 2023

דעות - מאמרים

כמעט כולנו קראנו את המכתב ששלחו בתחילת השבוע עשרות נערים ונערות מכל רחבי הארץ לצמרת הממשלה והצבא כדי להודיע – הם כתבו, לא נלבש מדים. "הצבא מוציא לפועל מדיניות ממשלתית גזענית שמפרה זכויות אדם", הצעד הבא שלנו : לגייס תומכים נוספים, אותו מכתב נשלח מאת 63 צעירים לפני גיוסם לצבא שבו הכריזו על סרבנות בשל המשך הכיבוש הישראלי בגדה.

הם התבלבלו, ילדים שנשבו, אין לנו צבא כובש, אלא צבא מגן, נדמה, כי לא לימדו אותם ביסודי כי הקם להורגך השכם להורגו,אבוי להנהגה העיוורת,  שאינה יודעת לקרוא בזמן לאן נושבת רוח הדור הבא.כן זהו משבר שמעיד על כישלון מוחלט בחינוך ילדנו ובהבנה לנושא ארץ ישראל. אני מבוישת  ונכלמת על המצב, אין כאן שרות אידאולוגי לקיום העם והמדינה יש כאן, אי הבנה עמוקה לשורשי עמנו ועתידו. המכתב הזה הוא קריאה לממשלה ,לתנועות הנוער ולהורים לפעול להסביר ולתקן מדובר בקריאה לפני קריעה. חייבים להתעורר וטובה שעה אחת קודם. שר החינוך בנט, נראה שמערכת החינוך קורסת! ככה זה כשמוציאים מתוכנית הלימודים את "100 מושגים בציונות " ובמקום זה מכניסים את ה"נכבה". אבוי לנו לאן הגענו?הנוער חושב שהחיים הם אופרת סבון.הם חושבים שהם חיים? בשוויץ! כל פחדן/עצלן או אחד/ת שסתם לא מתאים לו לתת למדינה שלוש שנים מסתתר מאחורי אידיאולוגיה מזויפת. די למצב המגוחך הזה, הגיע הזמן שהממשלה תתחיל לאכוף את החוק אז יישר כוח על משתמט שנעצר הגיע הזמן שיבינו שבמדינה מוקפת אויבים, לשרת זאת לא  המלצה זאת זכות וחובה.

יסלחו לי כל המתחסדים למיניהם. כל יפי הנפש. כל הצבועים והצבועות. כל אילו שלא ראויים להישאר כאן. כנראה שאצלנו נכן לומר, כי אחרי הקיץ צומחים עשבים שוטים!אתם מוזמנים לאסוף את המילקי שלכם ולעוף...לברלין! לקבל מקלט מדיני בלבנון, אירן או עיראק.שנים שאנו נלחמים על מקומנו מול אויבים מבחוץ. אתם אויבים מבית.לחשוב שהבנים שלי, החברים שלי, חיילי צה"ל וכוחות הביטחון מסכנים את חייהם בבית ובגבולות , בעבור אנשים  כמוכם, בושה! אתם בושה וכלימה לחברה. צבועים בשם הכיבוש!לצערי, זו תוצאה של החינוך בארץ. אנחנו לא כובשים בארצנו. יהודים הוגלו מכאן ומוסלמים הם הכובשים. תחת כל בית ישוב ערבי מוצאים שרידים של בתי כנסת מקוואות מטבעות וממצאים המוכיחים באופן מדעי שהאסלם הוא הכובש כאן. תלמידים רבים ממש בורים, לגבי ההיסטוריה של עם ישראל בארצו. והתוצאה המכתב הזה.

במצרים? רוסיה? סין? סעודיה? שם יש זכויות מלאות? ניו-זילנד גירשו את המאורים, אוסטרליה רמסו את הילידים, סין את הטיבטים וכו'-יש עוד רשימה ארוכה.. הם לא רוצים להתגייס? תעשו שירות לאומי בבתי חולים, בתי אבות בבית לוינשטיין העיקר שתתרמו למדינה כי אין לנו ארץ אחרת.-מה שאתם ושאר הלא מתגייסים עוד לא הבנתם זה שאם לא יהיה צבא לא תהיה מדינה.

לא צריך לאסור אתכם , וגם לא לשלול מכם אזרחות, רק לשלול זכויות כמו: מלגות ללימודים אקדמאים (גם למצטיינים), זכות לרכישת דירה (גם במחיר מלא), זכות לאשראי בנקאי (כמו פושטי רגל) ויש עוד...רובכם כנראה גם ממילא ירדו מהארץ בלי קשר אם תשבו במאסר או לא ויצטרפו ל-BDS מטעמי מצפון, אז העונשים הללו ישימים יותר.

אתם לא שונים מהחרדים, כאשר החרדים לא מוכנים להתגייס, הם פרזיטים דוחים שכולם שונאים. כאשר נערים תמימים  לא רוצים להתגייס "מטעמי מצפון" כל התקשורת משבחת ומהללת אותם. היכן הגבול נשבר? אין לכם מושג עד כמה אתם שוגים ואיה נזק עצום אתם גורמים גם אני, אינני  שבעת רצון עם דברים רבים שקורים במדינתנו, אבל צריך להבין שעל מנת לעשות שלום צריך שני צדדים, צעדכם רק יעודד את הקיצונים בצד השני , ירחיק את השלום ויגדיל (באופן פרדוכסלי בעיניכם) את כמות הקורבנות משני הצדדים, המדינה שאתם מסרבים לשרת זו המדינה היחידה שכבשה שטחים שלא מתוך אימפריאליזם , אלא כתוצאה מהתוקפנות הערבית של כל שכינינו ,ראו ערך מלחמת ששת הימים ותקראו גם מה קדם למלחמה הזו, רבות ממדינות העולם הנהורות שבאירופה (למעשה כולם) כבשו עמים אחרים וטבחו בעמים אחרים והיו כאלה שהשמידו עמים אחרים, מתוך אימפריאליזם טהור. זכרו כי ישראל מעולם לא כבשה עם ,התודעה הזו נוצרה בהם בשנות השמונים (1987 ליתר דיוק). אגב, כיבוש זה דבר לגיטימי ואנושי ביותר ,כך נוצרו לאומים משחר ההיסטוריה של האנושות .

תל אביב למשל ,זו אם כל ההתנחלויות בארץ ישראל והיא גם נכבשה . כל ישראל היא מדינה כבושה ולי עדיף שתהיה כבושה ע"י יהודים. לא ניתן לדמיין מה היה גורל היהודים אם זה היה אחרת. זה לא הוגן להיסטוריה של העם שלכם שתיקחו מצב קיים ותגידו שלא מעניין אתכם מה קדם למהעובדה שניה היא שבתקופת הכיבוש העותומני גורשו כעשרת אלפים יהודים מביתם שבירושלים ואת בתיהם תפסו הסבים של מי שנקראים היום פלסטינאים. רק בזכות ה"כיבוש" יש להם אפשרות לבקש מדינה מבלי להיטבח בהמוניהם כפי שהיה בשנות השישים והשבעים ע"י המצרים והירדנים (ראו ערך ספטמבר השחור- שהירדנים טבחו כעשרת אלפים איש ) הם פשוט לא בחרו עדיין מה הם רוצים יותר : לטבוח ביהודים או לקבל מדינה עצמאית. אז עד שהם יחליטו מה הם רוצים ... טוב שיש את צה"ל .לכן אין לאף אחד ,בכלל, מונופול על הצדק והמוסר, ולכם בפרט. איך אמר סטאלין הכלבים נובחים והשירה עוברת