שלישי 23 יולי 2024

דעות - מאמרים

בשנים האחרונות הטכנולוגיה התפתחה פלאים, ואין צל של ספק שזה הגיע גם לתחומי עיצוב הבית והמשרד. כיום, בימינו יש לנו פיתרונות מיוחדים במחירים מאוד זולים, אולי זה בגלל סין, אולי זה בגלל ההתפתחות הטכנולוגית, מה שבטוח זה שזה פה, זה מיוחד ויוקרתי, וחבל לא להישתמש בזה. קיימים מספר יצרנים ויבואנים המייצרים כיום חלון עגול ומשווקים לחברות של אדריכלים ומעצבי פנים בארץ ובעולם, לדעתי, הנושא לא זכה למספיק חשיפה כפי שמגיע לו, ואני באמת מאמין שחיסום וכיפופי זכוכית (בעזרתם אנו מעצבים חלונות עגולים וקובעים את צורתם המעוגלת / מכופפת) הם נחלת הכלל ולאו דווקא רק נחלתם של מעצבי הפנים. היום נבין את מה זה, איך להישתמש בזה, ומהן האפשרויות לרכוש.

מהו חלון עגול ואיך מייצרים אותו


חלון עגול כצפוי מורכב מזכוכית מכופפת ומעוגלת. על מנת שנוכל לכופף את הזכוכית אנו זקוקים למכונת חיסום אשר תבצע תהליך של חיסום כך שלבסוף נקבל זכוכית מחוסמת. זכוכית מחוסמת הינה זכוכית אשר חיממו אותה בחום גבוהה אל למעלה מ-690 מעלות צלזיוס ובאופן דיי מידי קיררו אותה. התהליך הזה בעצם יצר בתוך הזכוכים מאמצים פנימיים וכך בעצם היא חזקה יותר, התהליך בעצם משנה את תכונת החומר.

לעיתים קרובות אנו מעצבים את הדירה או המשרד שלנו, לא תמיד אנחנו נעזרים בשירותיו של מעצב פנים או אדריכל. הרבה פעמים אנחנו פשוט רוצים לעצב מחדש ולשפץ בעצמי וללא התערבות חיצונית, הן בגלל המחיר היקר או אפילו התחושה שאין צורך. עיצוב פנים כיום, בעידן המידע החופשי שגוגל יצר הוא בהחלט נחלת הכלל וכולנו יכולים להנות מהמון ידע ואפשרויות שלא יכולנו בעבר.

איפה עוד נשתמש בו?

אחד הרעיונות המרכזיים בעיצוב חלונות לבתים ומשרדים נקרא קירות מסך. קיר מסך הינו חזית אחידה ויוקרתית המוצבת בדרך כלל בכניסות או בחזיתות המבנה. חלון מעוגל מספק תחושה יוקרתית וייחןדית הן למשרד ובמיוחד לבית שלנו במידה ויש לנו נוף אז אפילו יותר.

רעיונות נוספים לשימוש בחלון עגול

מלבד קירות מסך, חלונות עגולים משמשים גם למרפסות מיוחדות, למקלחונים, לבריכות, ובעיקר כמעקה למדרגות, ישנם המון מקרים בהם נראה מעקות זכוכית למדרגות לולייניות (מדרגות ספירלה שכאלה) כך שהמעקה עשוי זכוכית מעוגלת (מעין חלון עגול). דוגמאות רבות נוספות כמובן ניתן למצוא באינטרנט.

 

המאמר "חלון עגול לעיצוב פנים" נכתב על ידי שאנל עיצוב פנים http://www.shannel.co.il , המתמחה בעיצוב דירות ומשרדים ושימוש באלמנטים מעוצבים ורעיונות מיוחדים כמו חלון עגול, קירות מסך, רעיונות כפריים ועוד.