שבת 31 יולי 2021

דעות - מאמרים

חצי גמר גביע דיוויס, אירופה בכחול לבן? כן, זה אמיתי והמציאות עולה על כול דמיון. אירופה כבר לא אדומה וצבעי כחול ולבן שוטפים אותה בגלים עזים. נבחרת גביע דיוויס הישראלית בטניס הביסה את הנבחרת הרוסית האימתנית ועלתה לשלב חצי גמר גביע דיוויס!

היסטוריה, סנסציה, מהפך? הפרולטר ישאיר לגולש לבחור את ההקשר הנכון.

הפרולטר זוטאאתמול ישב הפרולטר על מרפסת ביתו והרהר - איזה חום! לצידו שיחק אותו נצר פועלים קטן - הפרולטר זוטא - שכעת כבר שולט במילות האינטרנציונל והפך אוהד שרוף של קבוצת האוהדים הפועל אוסישקין. ביד קלילה הגביר את עוצמת המזגן (היות שאותה מרפסת הפכה ממוזגת) ונעץ מזלג באבטיח האדום והמתוק שהניחה אשתו לידו (מתוקה אף היא), נשען אחורה ונזכר באותו יום במאי עת ממש באותו מקום חזה באודם השקיעה והרהר באירונה של אותו תאריך בו הפכה אירופה אדומה.

אולם, באותה שעה ממש ניבטו אליו ממכשיר הטלויזיה שחקני נבחרת ישראל בטניס מתרוצצים על רצפת אותו אולם מקולל אחוזי אמוק, סוג של טירוף, היסטריה ואף נראו על סף אובדן חושים. למעשה, הייתה להם סיבה טובה למסיבה וזאת נוכח התוצאה הנשקפת מהלוח ובו הספרה 3 ליד הספרה 0. כי אכן, גיבורי נבחרת ישראל בטניס הפליאו מכותיהם בנציגי נבחרת הצבא האדום והביסו אותם שוק על ירך. נבחרת ישראל עלתה לחצי גמר גביע דיוויס ואירופה האדומה נשטפה בגלי כחול לבן. הדי התבוסה אף נשמעו ברחבי היבשת והשמועה טוענת כי נדאל הספרדי עומד לכנסת מסיבת עיתונאים דחופה ובה הודעה על פציעת חמורה שתמנע ממנו הופעלה במפעל גביע דיוויס בעתיד הקרוב ובפרט בשלב חצי הגמר.

אמנם, שליטתה של הפועל אוסישקין בליגות הנמוכות עדין נמשכת וקבוצת הפועל בכדורגל מביטה על יריבתה הצהובה ממעלה הטבלה - אבל המהפך היה ברור כשמש. הפרולטר נאנח וליקט מעט גבינת עיזים שתלווה את האבטיח האדום וכשהוא מביט בהמולה בסתר לבו, הודה לשוכן למעלה‚ הגדול והנורא 'קארל מרקס' שהקפיד לוודא כי ההישג הנשגב של שחקני הכחול לבן לא יתרחש בסמיכות לחודש מאי בו נחוג חג הפועלים.

אז אירופה כבר לא אדומה - אירופה כחול לבן ויש לנו נבחרת וקהל ברמה של חצי גמר גביע דיוויס!