שישי 1 דצמבר 2023

דעות - מאמרים

השכרת רכב בחו''ל הפכה לנפוצה ביותר עבור ישראלים, כאשר נדמה כי יש לא מעט יעדים בעולם שפשוט דורשים זאת. בכוחה של השכרת רכב להפוך כל טיול לחוויתי הרבה יותר, ולאפשר למעשה לתכנן טיול המתאים, בכל מאת האחוזים, לרצונותיהם של הנוסעים. אלא שזה לא בהכרח דבר פשוט.

רבים המבצעים השכרת רכב, בייחוד בפעמים הראשונות, מגלים כי חוקי המשחק לא בהכרח פשוטים. אז איך ניתן לבצע את ההשכרה על הצד הטוב ביותר?

הגדירו את הצרכים

הצעד המשמעותי ביותר בדרך להשכרת רכב בחו''ל נוגע לשלבי בחירת כלי הרכב, או לכל הפחות קבוצת כלי הרכב הרלוונטית. מיותר להדגיש שעבור כל אדם עומדות אינספור אפשרויות, כל אחת מהן עם יתרונות וחסרונות. וברור גם שכל מאפיין של כלי הרכב ישפיע במידה ניכרת על תג המחיר היומי הנדרש להשכרה.

בסופו של דבר, ההחלטה על בחירת כלי הרכב חייבת להתבסס על מאפייני הנסיעה: רצוי לבדוק איזה רכב מתאים להרכב הנוסעים מצד אחד, אך גם לתנאי הדרך הצפויים במדינת היעד. רכב בעל מנוע חלש במיוחד, למשל, עלול לא לעמוד בנסיעות לפסגות המושלגות של שוויץ, בעוד רכב בקטגוריית הסופר מיני לא יתאים למשפחות שלמות, על כל המזוודות שהן סוחבות עימן.

בצעו את ההזמנה מוקדם

כיום, בעידן האינטרנט, מיותר להמתין עד הנחיתה בשדה התעופה כדי לבצע את הזמנת הרכב. מרבית האנשים בוחרים לעשות זאת מבעוד מועד, ולעיתים גם חודשים טרם הנסיעה- ובצדק גמור. בדרך זו, ניתן למעשה לסקור בצורה מקיפה את כל האפשרויות, ואולי גם למצוא מבצעים רלוונטיים: חיפוש מדוקדק יאפשר, במקרים מסוימים, לקבל הנחות בגובה עשרות אחוזים.

בחרו חברה שאתם סומכים עליה

עולם השכרת כלי הרכב כולל בתוכו שחקנים רבים. ברוב המקרים, יבצעו את המשימה חברות בינלאומיות, להן סניפים כמעט בכל מקום תיירותי בעולם. הדבר מקל מאד על הנהג, שיוכל לקבל שירותים מגוונים במדינות היעד. ואגב, אפשרות נפוצה בהחלט היא לבצע את ההשכרה באמצעות הסניף הישראלי של חברה בינלאומית הפועלת בתחום.

בכל אחד מהמקרים, חשוב לברר בדיוק את המוניטין של החברה, ולראות את התנאים הספציפיים שלה ביחס להשכרה. הם מפורטים בהסכם שיינתן לנהג, כמובן, אך גם במקומות אחרים דוגמת אתר האינטרנט של החברה. רצוי מאד לסקור אותו, ואולי אף לחפש חוות דעת, לחיוב או לשלילה, על אותה חברה. אלה בוודאי יימצאו ברחבי האינטרנט.

נקטו במשנה זהירות

חשוב מאד לקרוא לעומק את פרטי הסכם ההשכרה, ולא לסטות ממנו בשום צורה: תוצאה אפשרית של כך היא קנסות בגובה של אלפי דולרים. כאשר עושים נזק לרכב, או אפילו כשמחזירים אותו עם מיכל דלק ריק, עלולים לשאת בהוצאות לא מבוטלות. תשומת לב, הן בנהיגה והן לאורך הטיול כולו, תמנע מצבים אלה.

המלצה נוספת היא לסקור את הרכב היטב במעמד ההשכרה, ולרשום, יחד עם הנציג, כל נזק שכבר נמצא בו. כך לא יתקבלו חיובים על נזקים שלא הנהג אחראי להם.

השכרת רכב בחו"ל זה רנט דיירקט rentdirect.co.il - מעל ל-60 יעדים, מחירים ושירות ללא תחרות!