שבת 31 יולי 2021

דעות - מאמרים

חשמל חכם מאפשר שליטה ובקרה מלאה כמעט על כל הפעילויות החשמליות בבית, כאשר תנאי הכרחי לכך הוא שכל מערכות החשמל, תהינה מקושרות האחת עם השנייה. כך, באמצעות לחיצה על מתג אחד באמצעי הבקרה יוכלו דיירי הבית ליהנות מהטכנולוגיה ברמה הגבוהה ביותר ובד בבד, גם לחסוך בחשמל. לדוגמא, בצהריים האור יידלק במעומעם, הווילונות החשמליים יהיו פתוחים לרווחה והטמפרטורה במזגן תהיה צוננת וקרירה. לחילופין, בשעות הערב, המתג השני יעלה את רמת האור, הווילונות יוגפו, הטמפרטורה תתחמם והסאונד יתגבר.

בעזרת צוות האדריכלים, יועצי החשמל והאנרגיה שלנו ובאמצעות הכלים המתקדמים ביותר שברשותנו, אנו נתכנן לכל בית את הטכנולוגיה הרצויה בהתאם לסגנון החיים של הדיירים, שתביא בסופו של יום גם לחסכון גדול בהוצאות החשמל בבית.

הרצון לדאוג לרמת הנוחות לדיירי הבית הם מקור הפעולה של החברה ולכן נפעל בכל המישורים על מנת להביא לתוצאות האופטימליות בכל הקשור לחסכון בחשמל:

תאורה חסכונית-

בימים שטופי שמש, האור חודר מבעד לחלונות במשרד או בבית, אנו מדליקים את התאורה בעוצמתה הרגילה. אין היא יודעת לווסת את עצמה בצורה חכמה ולפעול באופן מעומעם, מה שמביא אותנו להתנהגות בזבזנית בשימוש החשמל.

חסכון באנרגיה ובהוצאות-

במבנים ציבוריים ובנייני משרדים ישנה אפשרות לבצע מיתוג חשמל לפי זמני הפעילות. מכונות הקפה, מתקנים לקירור וחימום המים, מדפסות, פקסים ואף תאורה במדרגות נשארים דולקים גם מעבר לשעות העבודה ושוב אנו הופכים בעל כורחנו לבזבזני חשמל ומגדילים את חשבון החשמל שלא לצורך.

בקרת מבנה-

בקרת מבנים מאפשרת למבניים גדולים כמו קניונים, בתי חולים ובנייני משרדים לשלוט בכל מערכות הקצה. החל ממערכות התאורה, המעליות, וכן, במערכות המיזוג, האינסטלציה והמים ועוד. בקרת המבנים תותאם ותוקם תוך שקיפות מלאה ולפי דרישות וצרכי הלקוח.

בין אם מדובר בבית הפרטי, במקום העבודה או במקומות ציבוריים, הבית החכם הוא הפתרון האידיאלי לתפוקה מקסימאלית בעלות משתלמת. אנו ב"גל מהנדסים" נעשה הכול, על מנת להפוך את הרעיון למציאות, תוך מתן שירות מקצועי, יעיל ואיכותי.

חברות השירות השונות וספקי ציוד  מערכת בית חכם אשר מוכרות בקרים לבתים חכמים, מתכנתות ומגדירות תרחישים. יש לקוחות הנוטים לחשוב ששרות זה כולל תכנון חשמלי של בית חכם . בעוד שתכנון חשמלי נעשה ע"י מהנדס חשמל שבחרתם שיעבוד בתאום עם האדריכל וחברת "בית חכם".

כשם שהאדריכל ולא קבלן השלד מתכנן את הבית, כך לא חשמלאי או המתכנת של חברת בית חכם מתכנן את מערכות החשמל לבית, בהעדר תכנון מנוסה של משרד תכנון חשמל, התשתיות בבית עשויות לאכזב .ללקוחות בתים חכמים דרישות מיוחדות, יועץ חשמל  לבית צריך לחשוב על הלקוח ועל צרכיו המגוונים, להסתמך על ניסיון רב והכרת המוצרים הקיימים בשוק.