שני 28 ספטמבר 2020

דעות - מאמרים

Buffer Overrun Detectedאופיס 2003 (Office 2003), המותקן מעל חלונות ויסטה (Vista), ובמקרים מסויימים גם חלונות XP, עלול לפתח תקלת המונעת משלוח דואר אלקטרוני מאאוטלוק (Outlook). התקלה מופיעה אחרי התקנת חבילת עדכון SP3 וההודעה תהיה כבצילום מסך.

התקלה מאפיינת את חוסר ההקפדה של חברת מיקרוסופט להבטיח בקרת איכות בשחרור חבילת עדכון SP3 שלהם (התקלה נגרמת, כמעט בוודאות, כתוצאה ממנו). מהות התקלה היא תרגום כושל של מילון המערכת וזאת לאחר הוספת מילה חדשה בזמן בדיקת איות. המערכת נוטה לשמור בקובץ המילון מחרוזת אין סופית המורכבת מתווים זרים הגורמים לזליגת זכרון (או באנגלית: Buffer Overrun).כדי לפתור את התקלה, יש לערוך את הקובץ custom.dic וזאת באחת משתי הדרכים הבאות:

א. פתחו סייר קבצים וגשו לנתיב הבא - C:\Documents and Settings\<username>\Application Data\Microsoft\Proof (בסביבת חלונות XP) או C:\users\<username>\AppData\Roaming\Microsoft\proof (בסביבת חלונות ויסטה - Vista).ב. פתחו את האאטולוק (Outlook), בחרו בתפריט כלים (Tools) ואת אפשרויות (Options) ושם לשונית בדיקת איות (Spelling). שם בחרו את כפתור עריכה.לאחר מכן, פתחו את הקובץ custom.dic ואתרו בו שורה אחת או יותר באורך אין סופי, מחקו אותן ושמרו את הקובץ.שימו לב, כי למרות ההסבר המלומד בבלוגים של מיקרוסופט, ראו תיקון תמידי לשגיאת Buffer Overrun Detected ב Office 2003, הרי שההסבר הזה כושל ברוב המקרים ואין צורך (או למעשה יכולת) להתקין את התוספים המוגדרים ובודאי שבהתאם לסעיף ב' אין חובה לסגור את יישומי אופיס (Office) - גשו ישר לתיקון קובץ custom.dic.כאמור, למרות ההתייחסות של מיקרוסופט לשגיאת Buffer Overrun Detected ב Office 2003 לאחר התקנת חבילת עדכון SP3 הרי שלמרות שתעדכנו את קובץ custom.dic הרי סביר להניח שהתופעה תחזור על עצמה. עד שתתקבל חבילת עדכון נוספת שתפתור את הנושא.

דעות מאמרים עקבו אחרי AhoyIT בגוגל+