שישי 15 ינואר 2021

דעות - מאמרים

ניהול תיקי השקעותאפשר לומר שאנחנו חוווים במהלך חיינו רגע מקצועי משמעותי פעמיים. פעם אחת עם גזירת החוגר בעת השיחרור מצה"ל, ופעם נוספת עם החזרת תג העובד שלנו למעביד בעת שאנחנו לוחצים ידיים ויוצאים אל החופש הגדול באמת – אל הפנסיה. הרגע הזה עבור רבים הינו רגש מרגש ומכונן שכן הם כעת חופשיים, בעלי זמן רב פנוי ועם השאלה מה עושים בבוקר של מחרת. כיום ישנם גופי תעסוקה רבים עבור הפנסיונרים אשר דואגים למלא את לוח הזמנים שלהם ורוב הפנסיונרים מביעים שביעות רצון מהפרק החדש בחייהם.

עד היום, כאנשים עובדים המשכורת שלנו הייתה גבוהה וקבועה בהתאם לשעות העבודה שלנו. היינו רגילים לתנאים מסויימים, הטבות מסויימות, וכעת, כשאנחנו כבר פנסיונרים, חוקי המשחק קצת משתנים. כיום, פנסיונרים מתקיימים ברובם ממספר דרכים. ראשית, יש את נתח הפנסיונרים אשר מתפרנסים מקצבאות פנסיוניות אשר הם תוצר של כסף מביטוחי המנהלים השונים. בנוסף לאלו, יש את קצבאות הביטוח הלאומי אשר מקפלות בתוכן את קצבאות הזקנה אך קצבה זו מותנית במספר תנאים שיש למלא.

כיום ישנם בעלי מקצוע רבים אשר מתעסקים בייעוץ השקעות אשר התמחותם היא לפנסיונרים אשר דורשים התייחסות אחרת, מטרות אחרות וניתוח פיננסי שונה משל שאר קהלי היעד השונים. עבור הפנסיונרים אשר מתעניינים ביצירת תיק השקעות, יש להתייעץ עם מומחים בנושא אשר יבנו איתכם תכנית ייחודית לכם שבבסיסה ניתוח סעיפים שונים כגון התקופה בה תרצו להשקיע, הצגת יתרונות וחסרונות תוך הצגת סיכונים הכרוכים בכך וכמובן בירור המטרה שלשמה אתם רוצים להשקיע את משאבכם.

הבדיקות המקדימות האלו הכרחיות והן יכוונו את יועץ ההשקעות וכך יוכל להמליץ לכם על המוצר הטוב ביותר עבורכם. לכן, חשוב מאד לפנות אל יועץ שהתמחותו היא ניהול תיקי השקעות לפנסיונרים וכך תדעו שאתם בידיים טובות ומקצועיות. בנוסף, חשוב שיתלווה אליכם בן משפחה בהחלטות אלו שכן חשוב לשמוע דעה נוספת של בן משפחה קרוב שיוכל לייעץ ואף לסייע במקרה הצורך.

למי זה מתאים?
עבדתם כל חייכם וכנראה שצברתם סכום כסף שכעת אין בכוונתכם לבזבזו, להלוות אותו לילדים או לקנות לעצמכם רכב חדש. בדיוק במקרה כזה כדאי לחשוב על תיק השקעות שמטרתו היא לשמור על הכסף ואף לנסות לייצר ממנו הכנסה נוספת ולהגדיל אותו.