שני 26 אוקטובר 2020

דעות - מאמרים

אם אתם אורחים שומרי כשרות, ייתכן ותגיעו לאירוע מסוים ותגלו כי המזון שמוגש במקום איננו עומד בכללי הכשרות- למשל, כאשר מוגשות מנות המכילות בשר וחלב יחדיו. מובן, שמצב זה ייצור אי נעימות עבורכם- מצד אחד, חשוב לכם ליהנות באירוע ולהשתתף בשמחתו של בעל השמחה. מצד שני, השמחה לא יכולה להיות שלמה, אם חלק ניכר מהמנות יהיה חסום בפניכם באופן אוטומטי, בגלל עניין הכשרות. זוהי, כמובן, אי נעימות גם למארחים, שבוודאי לא היו רוצים שחלק מהאורחים ייקלעו למצב כזה. אפשר בקלות למנוע מצב כזה, על ידי הזמנה של קייטרינג כשר לאירוע שלכם.

המרכיבים של כשרות

מי שלא שומר בציוחד על כשרות, לא מבין את הדקויות הקטנות, שעבורם הם עניינים של מה בכך, אך עבור שומרי הכשרות, מדובר בעניין גדול. על מנת שקייטרינג מסוים יהיה קייטרינג כשר, הוא צריך לעמוד בתנאים הנוגעים לשני תחומים: התנאי הראשון נוגע לכשרות מוצרי המזון. כאשר מדובר על חומרי הגלם, כל סוג של מוצרי מזון מכיל ענייני כשרות מסוגים שונים- בבשר, למשל, דרך השחיטה והכנת בעל החיים למאכל מהותי לקביעת סוג הכשרות של הבשר. במוצרי חלב, ישנו הבדל בין מוצרי חלב המבוססים על "חלב נוכרי" (חלב שנחלב על ידי לא יהודי) או על "חלב ישראל" (חלב שהופק בנוכחות יהודי). כשרות של ירקות מבטיחה, שהירקות שנעשה בהם שימוש יהיו נקיים מחרקים שונים.

הכנה מתאימה של המזון

קייטרינג כשר צריך גם לדעת מהן הדרכים המותרות להכין את סוגי המזון השונים. אם מדובר, למשל, בקייטרינג אשר מציע מוצרי בשר וחלב, הבישול שלהם צריך להתבצע בכלים נפרדים, שכן מוצר חלב שבושל בכלי בשרי- נחשב לטרף. אם מדובר בקייטרינג שמוזמן לאירוע המתבצע בשבת, ישנן פעולות בישול אשר לא ניתן לבצע בשבת, כמו למשל הדלקת אש. על מנת לוודא שהקייטרינג הכשר עומד בשני התנאים הללו, על הקייטרינג להיות מצויד בתעודת כשרות. ישנן דרגות שונות של כשרות, כאשר ככל שהאורח דתי יותר, כך נדרשת רמת כשרות גבוהה יותר.

קייטרינג המותאם לאירוע שלכם

אם אתם או האורחים שלכם (או כולכם ביחד) שומרים על כשרות, בוודאי תשמחו לגלות, שישנו קייטרינג, אשר מכין מנות ברמה הגבוהה ביותר, מבלי להתפשר על כללי הכשרות. זהו קייטרינג נויה, אשר מציע לכם קייטרינג חלבי עשיר לכל אירוע. מאחר והקייטרינג שלנו לא כולל מוצרי בשר, הרי שהחשש לערבוב בין מוצרי בשר לחלב לא קיים ובכך נוסף לכם שקט נפשי, שמאפשר לכם לשלב בין שמירה על הכשרות לבין הנאה מהאיכות גבוהה של המזון. מעבר לכך, אנחנו משתמשים בנסיון ובמקצועיות שלנו, על מנת להתאים את הקייטרינג שלנו לאירוע שלכם מבחינות נוספות- הטעם האישי של האורחים, מספר האורחים המגיעים לאירוע, עיצוב המנות ועוד.