שלישי 5 דצמבר 2023

דעות - מאמרים

אז מי בוחר את השם של הילד?

הסוד, הקסם והסמכות נמצאים אצל אם הילד. ממש כך.

לפי תורת הקבלה, ביום הארבעים להיותו של העובר בבטן האם, הוא משדר לה, היישר אל מחשבותיה, איזה שם הוא רוצה. זה לא סתם שבמהלך ההיריון האם מתחילה לחשוב על בחירת שמות לילד שמעולם לא חשבה עליהם קודם לכן - לפעמים אפילו שם שלא אהבה בעבר ומעולם לא חשבה שכך תקרא לילדה – מופיע במחשבותיה ומתחיל "לדבר" אליה יותר ויותר. יתרה מכך, גם אם לאחר הלידה האם עוד לא בחרה את השם לילד, ופתאום בבית החולים היא שומעת שם שמוצא חן בעיניה – זהו מסר ישיר מהילד שלה. כל זה על פי חכמת הקבלה.

על פי כל האמור לעיל, אתם יכולים להבין שכאשר אתם באים להתייעץ איתי לגבי בחירת שם לילד שלכם, עדיף שהאם תבחר את השם, ושתבוא עם כמה אופציות לבחור מתוכן. אני חוזר ומדגיש כי תמיד עדיף שהאימא תבחר את השם ולא האבא (אבות, לא להיעלב...) – פשוט משום שמאחר שהילד יצא ממנה, הוא חלק ממנה, הם מחוברים, ולאם יש השפעה.

כך, כשהילד נולד ואתם באים להתייעץ איתי באשר לבחירת שמו, אני לוקח את תאריך הלידה שלו ומחשב אותו כך שמתקבלת ספרה אחת; הספרה הזאת היא מספר הגורל שלו, והשם שנבחר לילד צריך להיות בעל ערך מספרי גדול יותר ממספר הגורל. כלומר, השם הפרטי שייבחר צריך לתת ספרה גדולה יותר מזו של מספר הגורל. למשל, אם חישוב תאריך הלידה יוצא הספרה 3, השם צריך להיות מעל הספרה 3. השם נבחר לפי תאריך הלידה ובהתאם אליו, באופן שיאזן אותו.

דבר נוסף בנושא בחירת שם לילד, חשוב לדעת שהשם המלא הוא השם הפרטי עם חיבור שם המשפחה של הילד. שם המשפחה מעיד על הכוח של אלה ששותפים למסע החיים של הילד – והם בעלי משקל במסע הזה. כלומר, הם יכולים להקשות עליו או להקל עליו. לדוגמה, ילד שהוריו גרושים ויש הורה שאינו פעיל בחיים שלו, ההתנהלות שלו עלולה להיות לא קלה. או במקרה הפוך – ילד שנולד למשפחה שבה הורים שנותנים לו ביטחון כלכלי והם בעלי יציבות זוגית, והילד רואה אותם כדוגמה לחיים, שמו של הילד יהיה יציב וחסון יותר. לכן, בבחירת שם לילד באופן נכון יש להסתכל על שם המשפחה יחד עם השם הפרטי, ואת זה מציבים במפה שלו במקומות שקשה לו, שם נותנים לו את החיזוק. לדוגמה, אם בתאריך הלידה אני רואה שיהיה קושי במסגרות, עדיף לתת לו שם מלא שייתן את הספרה 4 (שם הוא מחוזק) – כך שישלים את הקושי. באופן הזה השם המלא אינו "מתבזבז" על משהו שהוא כבר חזק או שאינו משמעותי.

מה שנובע מכל זה הוא שהאם צריכה לבוא אליי לייעוץ עם אפשרויות לשמות שהיא רוצה, ואני אבדוק אותם ואגיד מה השם המתאים והמיטיב ביותר לילדכם. בלי להיכנס לפירוט בנושא (ראו מאמר נוסף בעניין), לא מומלצים שמות של שתי אותיות, או שמות שיש בהם פעמיים את האות יו"ד.