שלישי 23 יולי 2024

דעות - מאמרים

אוניברסלית זו הידועה בשם פרנה, היא העיקרון הבסיסי והמקור של כל החיים

ההודים שלטו באנרגיה זו באמצעות טכניקות של נשימות, מדיטציה ותרגילים גופניים, שמטרתם להכניס את האדם למצב מודעות שונה, לשמור על חיים צעירים ולהאריך ימים.

הסינים הכירו באנרגיה כמה שמניע את היקום, והפילוסופיה הסינית אינה מבחינה בין חומר לאנרגיה. אנרגיית צ'י היא לתפיסתם, מונח ותופעת יסוד בעולם וכל החומר ביקום, אם בעל חיים ואם לא, עשוי ובנוי מאנרגיה זו. בצ'י מצויים שני כוחות קוטביים, היין והיאנג, והאיזון ביניהם מקנה למערכת החיים האנושית בריאות פיזית ופסיכולוגית מלאה. חוסר איזון לעומת זה, מדרדר את המערכת ומביא מחלות

ביפן, אנרגיה זו נקראת קי – מונח שמתאר אנרגיה דינאמית קלה, שנמצאת בכל הדברים. הכול מכיל קי,בין שזה חומר, מינרל, צמח, חיה או בן אנוש. התדירות האנרגטית לבדה היא שמשתנה מחומר לחומר. כשהאדם בריא, איכות הריטוטים (ויברציות) של האנרגיה שלו, נמצאת בהרמוניה עם האנרגיה של סביבתו כלומר, הקי שלו מאוזנת והרמונית עם הקי של הסביבה.

ביהדות קיבלה אנרגיה זו את השם "האור האוסטרלי" מקור הנשמה. לפי הקבלה האדם מורכב מגוף ומנשמה – "יצירה מן התחתונים ויצירה מן העליונים". גוף – מן התחתונים. נשמה – מן העליונים.

האנרגיה הקוסמית מצויה בכל מקום, ממלאת כל חלל ואין לה כל מסה. היא קוסמית וראשונית בטבעה.

תרגיל לראיית שדות האנרגיה

אנרגיה אוניברסלית היא אנרגיה שקימת ביקום ומכילה את כל סוגי האנרגיות .

הדרך הקלה ביותר להתחיל לצפות בשדה האנרגיה האוניברסלית, היא פשוט לשכב על גבכם ולהירגע על הדשה בים שמש יפה, ולבהות בשמיים הכחולים. לאחר זמן מה תוכלו להבחין בכדוריות האורגון הזערות היוצרות דוגמאות פתלתלות על רקע כחול השמיים. הן נראות ככדורים לבנים זעירים, לעתים בעלי נקודה שחורה, המופיעים למשך שניה או שתיים, מותירים מאחוריהם שובל קל ואז שבים ונעלמים. צריך פשוט להרחיב את שדה הראיה. ביום שמש יהיו כדורוני האנרגיה אלא קורנים וינועו במהירות. בימים מעוננים הם יהיו שקופים יותר, ויגיעו לאט יותר, ויופיעו במספר קטן יותר.

הפנו כעט את מבטכם אל קו המתאר על צמרות העצים על רקע השמיים הכחולים. ואז אפשר לראות אובך ירוק סביב העצים. ההילה של העץ סופגת את הכדוריות הזעירות, הירוק סביב העץ מופיע בשלב הלבלוב, באביב ובקיץ. אם נביט מקרוב בצמח ביתי, תראו תופעה דומה, הניחו את הצמח תחת אור חזק עם רקע כהה מאחוריו אפשר לראות קווים כחולים-ירוקים במעלה הצמח, לאורך העלים בכיוון הצמיחה.

אפשר לראות אובך ירוק סביב העצים. באופן מתמיה אתם עשויים לראות שאין כדוריות בתוך האובך, אבל אפשר לראות שהכדוריות לאורך קו המתאר משנות את תבניתן הפתלתלה וזורמת אל תוך ההילה של העץ, שם הם נעלמות. נראה כי ההילה של העץ מופיע בשלב הלבלוב, באביב ובקיץ.

https://did.li/T9B5q