שלישי 23 יולי 2024

דעות - מאמרים

נזילה היא מצב בו צינור או ברז נשברו ומים מוטחים מבעדם. אבל לא כל נזילה היא נזילה חיצונית. ייתכן כי קיימת לכם נזילה פנימית ואתם בכלל לא יודעים על קיומה.

תשתית המים מורכבת מעשרות צינורות שאת רובם אין אנו רואים כלל, רק מהנדס המים ועובדיו בימי הבנייה. אבל הצינורות הללו, אם הם מתיישנים או נפער בהם חור מאיזושהי סיבה, עלולים לנזול בתוך הקירות והמרצפות. כיצד תזהו סימפטומים לכך? האזור הנוזל נראה עם בלטות עקומות ברצפה, כתמי עובש על הקיר וריח של עובש. זה סימן שלא רק שישנה נזילה, המים שם כבר לא מעט זמן אחרי שיצרו את נזקי העובש.

איתור נזילה באמצעות ציוד אלקטרוני מקצועי

איתור הנזילה נעשה באמצעות מצלמה טרמית ייעודית לאיתור נזילות. איתור הנזילה נעשה באמצעות מיצגים של המצלמה המעידים על קיום הנזילה. היא נועדה לזהות נזילות מבעד קירות ומרצפות מבלי להזדקק לעדשה ויזואלית, אלא על בסיס גילוי טרמי בלבד.

המשימות לביצוע לאחר איתור הנזילה

יש לקחת מצע חצץ או חול מהרצפה, לבדוק אותם במעבדה, ולוודא שהם לא עברו את ה- 3-6% ומעלה. במידה ולא, יש לדאוג להריסת הלוקיישן בו אותרה הנזילה כדי לסתום אותה ולבנות מחדש. אם, בנוסף, יש רטיבות, חברת OmegaDry תוכל לייבש את המקום באמצעות מכונת ייבוש ייעודית מבפנים.

ייבוש מלא של המבנה בו אותרה הנזילה

הייבוש מתבצע באמצעות מכונת ייבוש המחוברת לרצפה ולקירות באמצעות קידוח חורים של 1 צול. בנוסף, כל צינור יעוגן בבאנדים סופגי מים על מנת לחזק אותו באופן מובהק ולייצר למים שיוטחו לצדדים במקום לצינורות, תשתית ספיגה.

OmegaDry ייבוש תת רצפתי וייבוש מבנים בהתאם למצבו של כל מבנה

בחברת OmegaDry ייבוש תת רצפתי וייבוש מבנים מתחמים בייבוש כל סוגי המבנים, כולל ייבוש מצע חול או חצץ, בהם אותרה רטיבות. לעתים, הרטיבות לא נגרמת כתוצאה מטעויות שלכם או של הילדים שלכם אלא בעקבות נזילה פנימית שאין לכם יכולת לשלוט בה בכלל. במקרה בו זיהיתם רטיבות, עובש ומרצפות עקומות, יש לקרוא לחברה לביצוע בדיקה שאין נזילה. במידה ויש, תצטרכו להרוס את הנקודה בה ישנה נזילה ולתקן אותה.