שלישי 23 יולי 2024

דעות - מאמרים

מה מניע שינוי ארגוניים בתחום המחשוב ומערכות המידע?

על פי קבוצת המחקר הבינלאומית BPM Partners, הצורך בגמישות תפעולית וניהולית וביחד עם כמות הולכת וגדלה של מידע זמין ממספר מערכות מידע בארגון - מביא עמו רצון לשדרג את מערך המחשוב הארגוני וכדי להסיר את החסמים ולאפשר ליישם את השאיפה הזו בפועל.

כ-41% ממשתמשי Excel, לא רואים בו מתאים לניתוח והצגת נפחי מידע גדולים. זאת, למרות שהאקסל נמצא בכל מקום ובכל מחשב, הוא אינו מתאים לטיפול בנפחי מידע גדולים וייצור דו"חות שלא ניתנים להתאמות והגדלה בנפח וכן נוטים להחביא שגיאות שקשה לאתר ולטייב.

אובדן של כ-50% מזמן, בתכנון וניתוח על בסיס מערכות ארגוניות היסטוריות ומיושנות המשפיעות על תהליכי איסוף, איחוד וטיוב מידע מהמערכות הנפרדות בארגון. 20% מהזמן מושקע באיסוף ועוד כ-30% מהזמן מושקע בטיוב ואימות המידע לטובת הצגה בדו"חות אחודים.

הגברת יעילות, על ידי אוטומציה של תהליכים שגרתיים בחזרות מרובות תורמים להגברת יעילות הארגון. ביחד עם שיפור ותכנון מחדש של תהליכים קיימים, המבטיחים תוצרים איכותיים ואמינים יותר. לכן, אוטומציה ותכנון מחדש של תהליכים, הופכים למשתנה מרכזי בבחירת מערכת מידע חדשה לארגון ובפרט זו האחראית על אינטגרציה של המידע מהמערכות הקיימות.

גמישות בתכנון וניהול כספי הפכו חובה וזאת באווירה של חוסר ידע, כמו במגפת הקורונה, העדר וודאות לטווח ארוך מחייבים גמישות בתכנון ניהול הכספים בארגון. כלים גמישים (Agile), מקיפים והמאפשרים שיתוף הופכים נכס ביכולת הניהולית.

מבין הכלים הנפוצים והזמינים לעסקים קטנים, בינוניים ואף גדולים - פתרון Power BI מבית ענק הטכנולוגיה Microsoft עלה כנפוץ ביותר, עם 62%. ואחריו Tableau עם 31% מהשוק ואורקל עם 20%.

השינוי העסקי

כל מדדים אלו ביחד, מצטרפים כמו חלקים לפאזל שבסופו מוצגת תמונה עסקית ברורה - הצורך של המנהלים בארגון לגמישות תפעולית וניהולית מרבית ובהתחשב באווירה חוסר הוודאות שהביאה עמה מגפת הקורונה בפרט אבל גם המגמה הגלובאלית העסקית בכלל.

באופן טבעי, מנהל בארגון מסתמך על התקשוב שלו למידע, לניתוח ולכלים לניהול שיאפשר לו את כל אלו. מרבית מערכות המידע המיושנות בארגון - שלזמן ידעו לספק תמורה מיטבית וכלים רלבנטיים לזמנו - כבר לא מסוגלות להתמודד עם נפחי המידע, קצב השינוי, הגמישות התפעולית והמגמות העסקיות המשתנות.

לכן, נדרשת מערכת אינטגרציה לכלל המידע בארגון וכזו שתאפשר איגום, טיוב, איחוד והצגה במגוון מותאם של דו"חות ובהתאמה אישית לדרג הניהולי והתפקיד בארגון.

בינה פתרונות BI

חברת "בינה BI", עוסקת באפיון, הטמעה ושירותי אנליזה למערכות Power BI וצוות המומחים שלה כולל לא רק אנשי מערכות-מידע, אלא מנהלים ומנתחים פיננסים, יועצי ניהול ותפעול, רואי-חשבון, אנשי משפט ועוד. כל זאת, כדי לאפשר ללקוח מעטפת מלאה באפיון עולם המידע הפיננסי והתפעולי שלו והקמה של מערכת דו"חות רלבנטית, גמישה וקלה לתפעול.

לאחרונה, קיבלה חברת "בינה" "שותף כסף" רשמי של חברת מיקרוסופט. תג "Microsoft Silver Partner" ברשת השותפים של Microsoft Partner Network (MPN), מהווה תג איכות של אחת מחברות הטכנולוגיה המובילות בעולם וספקית תשתיות פתרון הבינה-העסקית Power BI.