שלישי 23 יולי 2024

דעות - מאמרים

פארק הכטפארק הכט ושמורת הטבע שקמונה, יכולים לשמש כמפלט לשעה קלה או אפילו לבילוי של כמה שעות בעיר חיפה והסביבה - טיילת מרווחת, מתקני פעילות לילדים, פינות חמד מוצלות, טיילת הליכה לאורך חוף הים וכמובן שמורת שקמונה המלאה צמחים, אלמוגים וחי המאפיין את האזור.

וחשוב לא פחות, הכניסה לפארק ולשמורה ללא תשלום והם פתוחים כל ימות השנה.

חיפה, עיר הבירה של הצפון סובלת מדימוי שאינו חיובי כאתר תיירות ומוקד פעילות לילדים בחופשה ובכלל אז, במסגרת נסיוני לרכז רשימת פעילויות ילדים זולות וזמינות לחופשת הקיץ, גם לעיר חיפה יוחד מדריך נפרד.

פארק הכט

פארק הכט, שוכן בכניסה הדרומית לעיר חיפה ולאורך מסילת הרכבת המפרידה בינו ובין חוף הים ושמורת הטבע שקמונה. הפארק מאפשר בילוי של שעה קלה במשחקים, הליכה לאורך הטיילת הארוכה בפארק ופיקניק במדשאות - בתלות בסבלנות ובהתארגנות מראש אפשר להעביר בו חצי יום קליל ונינוח.

הפארק משתרע על שטח של 75 דונם, אורכו 1.2 ק"מ ורוחבו נע בין 70-60 מטר הכוללים טיילת נוחה ומרוצפת, מתקני שעשועים מגוונים ובטיחותיים לילדים, פינות ישיבה ומדשאות וכן מגוון צמחים המאפיינים את סביבת החוף הים תיכונית. תוכלו לשבת עם הילדים באחת מפינות הישיבה ולהמתין לרכבת החולפת ברעש גדול (לא בשבתות וחגים) ולנפנף לשלום לנוסעים בה.

פארק הכט

גן השעשועים בפארק הכט

כדי להגיע, אפשר להכנס באחת מתחנות הדלק לאורך היציאה הדרומית של העיר חיפה או לחנות בצידו השני של כביש החוף בנוה-דוד ואז לחצות באחת מהמנהרות הצרות והנמוכות (זהירות על הראש) החוצות מתחת לכביש. החניה בנוה דוד מומלצת בגלל מספר המקומות המוגבל בצד החוף והחציה עצמה קלה ופשוטה.

בקצרה

  1. איך מגיעים: מכביש החוף הדרומי, חונים בשכונת נוה-דוד וחוצים במנהרות התת-קרקעיות; מכביש החוף הצפוני, באחד החניונים לאורך הפארק (הכניסה מתחנות הדלק).
  2. מה יש לעשות: מתקני שעשועים לילדים, טיילת מוסדרת, צמחיה, מדשאות למנוחה ופיקניק
  3. כמה זמן: 1-3 שעות (ואפילו חצי יום)
  4. עלות: כניסה חופשית
  5. מה להביא: ילד, כובע וקרם הגנה מפני השמש, מצלמה להנצחת החוויה, אוכל ושתייה לפיקניק; ציוד מתאים לחוף ים ושמורת שקמונה הסמוכים.

פארק הכט

מבט מפארק הכט אל מסילת הרכבת וחוף הים שהוא גם שמורת שקמונה

שמורת שקמונה

שקמונהשמורת שקמונה, בכניסה הדרומית לעיר חיפה ולאורך מסילת הרכבת המפרידה בינה ובין פארק הכט ובה גם תל-שקמונה משתרעת לאורך 1.6 ק"מ של חוף וכוללת מגוון של צמחיה אופיינית, שוניות אלמוגים ועתיקות וכמובן חוף ים. השמורה מאפשרת בילוי קליל וקצר או ארוך ומושקע ושהות ארוכה בחוף הים עצמו.

הבילוי יכול לכלול רחצה במים (חפשו חוף מפוקח עם מציל), ישיבה על ספסלי התצפית, סיור נינוח בין הצמחיה השונה עם לוחיות ההסבר, צעידה לאורך הטיילת המוסדרת ועוד. תוכלו לרדת עם הילדים אל שוניות האלמוגים (רצוי לנעול סנדל או כפכף גומי) ולהביט בדגים ובאלמוגים ולטבול את הרגלים במים קרים.

אם יתמזל מזלכם - תבחינו בסרטנים קטנים המגיחים מהמחילות שלהם.

כדי להגיע, אפשר לעבור באחת מהמעברים התת קרקעיים מתחת למסילת הרכבת מפארק הכט או לצעוד לאורך טיילת החוף מחוף דדו שמדרום לשמורה.

בקצרה

  1. איך מגיעים: מכביש החוף הדרומי, חונים בשכונת נוה-דוד וחוצים במנהרות התת-קרקעיות; מכביש החוף הצפוני, באחד החניונים לאורך פארק הכט (הכניסה מתחנות הדלק).
  2. מה יש לעשות: חוף ים, טיילת ארוכה, צמחייה ומדריכים, שוניות אלמוג.
  3. כמה זמן: 1-3 שעות (ואפילו חצי יום)
  4. עלות: כניסה חופשית
  5. מה להביא: ילד, כובע וקרם הגנה מפני השמש, מצלמה להנצחת החוויה, סנדל או כפכף גומי לשוניות, אוכל ושתייה לפיקניק; ציוד מתאים לחוף ים.

שקמונה

 

עוד על פעילויות בעיר חיפה במדריך המלא.