שישי 1 דצמבר 2023

דעות - מאמרים

ביבי "בואי שרה, הולכים" נתניהו מחביא את מפלגת הליכוד - למה בעצם? ממה הוא מפחד ומה מטרת ביבי נתניהו במעשה ההחבאה הזה? באופן מעשי התשובה היא כן - אתר מפלגת הליכוד נעלם מהרשת ואת מקומו תופס אתר ביבי נתניהו האישי.

לכאורה ומההיבט הטכני בלבד, העובדות מדברת בעד עצמן - נסו לחפש את אתר מפלגת הליכוד בכתובת ההיסטורית שלו (www.likud.org.il) ותקבלו אתר כחלחל ומרשים למדי (נרמוז שהוא 'מושפע' מעיצוב בעלות של כחצי מיליון דולר שהושקעו באתר של מועמד אלמוני לנשיאות בארצות הברית ... ברק אובמה - השוו בעצמכם וקבלו החלטה מי המקור ומי החיקוי?!).

כעת, בדקו בשורת הדפדפן שלכם את כתובת האתר הנוכחית ותופתעו לגלות (או שלא, אם אתם מכירים את ביבי נתניהו האחר) שכתובת האתר התחלפה לכתובת www.netanyahu.org.il. לאן נעלמה מפלגת הליכוד, או בעצם - מי החליט להחביא אותה?

כאיש טכני, ההסבר שלי יכול להיות סביר לגמרי - אנשי נתניהו עבדו יומם ולילה על אתר חדש למפלגת הליכוד. אתר מתקדם ומרשים שיושב על השרת של אתר נתניהו הישן (הבלוג המפורסם) וביום השקתו לאוויר פשוט ביצעו הפניית כתובת (במינוח מקצועי REDIRECT או חניית דומיין שהיא PARKING) אוטומטית וזאת בלי לחשוב על ההשלכות התדמיתיות. אני מניח שכמעט כול איש מקצוע מתחום הקידום היה מבצע פעולה דומה וזאת כדי לשמור על איכות ודירוג אתר מפלגת הליכוד הישן ולהעבירו לאתר החדש (מקדמי אתרים יבינו טוב יותר את נושא שימור ה-PR וה-TR). למעשה, בסלאנג מקצועי יש כאלו שיכנו זאת "גניבת" PR בפועל ...

אבל, בחינה מעמיקה יותר של אתר נתניהו \ מפלגת הליכוד אולי מגלה סיבה עמוקה ומהותית יותר -

איפוא הליכוד? למה המילה "ליכוד רשומה בפונט קטן וכמעט נסתר ליד שמו של ביבי נתניהו? למה?

אז אולי ההסבר הוא בכלל תעמולתי ונתניהו חושש שיזהו אותו עם -

  • בנימין זאב בגין - איש הימין הקיצוני (שעם כול הכבוד, לא ניחן ברטורקיה של אביו המנוח).
  • אנשי פלג "מנהיגות יהודית" ובראשם משה פייגלין האולטרא ימני שמעריכים כי יכניס ארבעה מאנשיו לרשימת 30 הראשונים ברשימת מפלגת הליכוד.
  • מרבית סיעת הליכוד והמועמדים בפריימריס שנמצאים הרחק בימין ומאיימים על פזילתו של נתניהו למרכז המפה והעברת קולות ממפלגת קדימה.

התשובה ליודעי ח"נ בלבד ... כי "בואי שרה, הולכים הביתה"!

ואולי, בעצם הכול סתם טעות סופר טכנולוגית - כי אם תחפרו היטב תמצאו את אתר מפלגת הליכוד המקורי מסתרר ומחובא מאחור (נסו כאן, http://www.likud.org.il/content.php?id=1).

דעות מאמרים עקבו אחרי AhoyIT בגוגל+