ראשון 23 יוני 2024

דעות - מאמרים

לנוכח ריבוי התלונות על הטרדות מיניות בכל מגזרי החיים אצלנו, אני חושב שיש לפעול להגברת התודעה הציבורית לגבי נושא רגיש זה -- גוף האישה.

פעם ציידו את הנשים בחגורות צניעות וכל העניין היה מבוטח. היום אפשר אולי לצייד אותן במכשירי אזעקה שיתריעו כל אימת שמישהו יעבור את גבול הטעם הטוב, כאשר הבעל עצמו יצויד בשלט רחוק, כמו שיש לו היום לאוטו.

אני חושב שיש להכריז, על אזורים מסוימים בגוף האישה, כעל שמורות טבע, שההתנהגות בהם היא על פי כללים מאוד מיוחדים.

החזה והישבן, הם ללא ספק האזורים המועדים ביותר לפורענות, והם מככבים כל כך הרבה בכלי התקשורת, שהפכו לפופולאריים גם בקרב אלה שהאישה לא הייתה עד עתה בראש מעיינם. יש התעניינות גוברת בציבור לגבי אזורים אלו בגוף האישה, ויש לפי דעתי להכריז עליהם כעל שטחים מוגנים, ולעשות להגברת הפיקוח עליהם.

יש להקים וועדה שתחוקק חוקים להסדרת האסור והמותר בנושא זה ולהכשיר פקחים לאכוף את החוקים.

מצד אחד עדיף שיהיו אלה נשים, אבל מצד שני, דווקא גברים מכירים את נפש העבריין ומסוגלים ביתר קלות למצוא אותם…

גוף האישה בכללותו יוכרז כשטח דוגמת שמורת טבע, כאשר ההתנהגות לגבי כל חלק בו יוסדר בחוק נפרד. כך למשל, החזה והישבן, יהיו שטחים אדומים, אסורים לגישה מכל סוג שהוא, להבדיל מכתף או ידה של אישה, שיהיו ניתנים לנגיעה קלה ועדינה בסגנון אבירי. הגברים יעברו בנושא הדרכה מיוחדת, במסגרת כיתות לימוד נושאי המין בבתי הספר והמבוגרים בסדנאות מיוחדות בסגנון אלו של נהיגה מונעת. כל גבר שימצא בסביבתה של אישה, יידרש להחזיק תעודה המעידה שעבר הכשרה זאת, אחרת ייקנס.

לצורך העניין יקבע מהי נגיעה מכוונת ומהי נגיעה מקרית, במקומות ציבוריים. לצורך העניין ניתן יהיה להיעזר במצלמות המוצבות לרוב במקומות ציבוריים. יד רועדת המושטת לעבר ישבנה של אישה בתוך המון סואן, תיפול תחת הגדרה שונה מיד טועה שמצא את הישבן או החזה של האישה, במקרה תוך פיזור הדעת. לצורך העניין כל הגברים בגיל הפוריות יעברו קטלוג של טביעות אצבע, כך שגם אם הגבר יספיק לברוח, ניתן יהיה לאתר אותו! נשים בעלות ישבן או חזה גדולים במיוחד, יהיו כמובן מועדות יותר להיתקלויות מקריות מאשר נשים דקיקות וחטובות. כדי שנגיעה תיחשב לעברה, תהיה עצמת הנגיעה פונקציה ישירה של גודל האזור שבו נוגעים. נגיעה קלה וחטופה בישבנה של אישה שמנה מאוד, תיחשב לפחות חמורה מאשר אותה נגיעה בישבנה העדין של בחורה דקיקה ושבירה. לצורך העניין יילקחו בחשבון גם הבגדים של האישה וסוג הבד. מאידך גם גורם הצבע, צריך להיות קובע, שכן צבע אדום עלול למשוך אינסטינקטים חבויים בגברים, לדוגמא. חשיפה אינטימית מדי, לדוגמא, לחזה החשוף של אישה במעלית, גם עלולה להוות גורם מקל. יש לעגן בחוק אפשרות של מעידות מקריות ולא מכוונות של גברים צעירים עתירי הורמונים. כמו עם פרחים מוגנים למשל, יש להרשות קטיף מבוקר, דהיינו, לצורך ענייננו, אחוז מסוים של הנשים שיעברו הטרדה מינית במקומות ציבוריים, יפלו תחת הקטגוריה, סיכוי סביר, והגברים לא יענשו.

חוקרים מיוחדים ייקחו בחשבון גם את עניין הריח והבשמים של האישה, שכן ידוע שיש ריחות מסוימים שהגברים לא יכולים לעמוד בפניהם.

מראה הכללי של האישה, תהיה גם פונקציה, אישה מושלמת מכל הבחינות, גם יפה, גם חטובה, גם מתלבשת סקסי וגם מריחה יופי, תהיה בחזקת כוח עליון, שאין לעמוד בפניו, וכל גבר שיעשה בה מעשה מגונה יהיה פטור.

ועדה מיוחדת של גברים, תקבע לצורך העניין איזה אישה עומדת בקריטריונים המאפשרים לה להתלונן על הטרדה מינית ואיזו לא. לצורך כך, ייאלצו המתלוננות לשחזר בפני הועדה את המעשה שנעשה בהם, ואלה יחליטו על פי הרגש הגברי, אם ההתנהגות כלפיהן הייתה עברה או בחזקת דבר שאין לעמוד בפניו.

נגיעה בחלק חשוף מגוף האישה תיחשב פחות חמורה מנגיעה בחלק לבוש שלה - בבחינת חשיפה בצריח - כאשר ההגנה היחידה שלה במקרה כזה תהיה צרחה חזקה! במקרה של צרחות עולות ויורדות, בליווי גניחות - כל העניין לא ייחשב ...

כך למשל תיחשב אישה שלובשת ביקיני לכשרה לצורך העניין - למרות שדתיים עלולים לטעון שהיא בכלל דתייה שמפרידה חלב מבשר...

כתבה זאת היא הצעת טיוטא בלבד - ועדה מיוחדת צריכה לשבת ולדון בעניין. הוועדה צריכה להתנהל באווירה מתאימה - תמונות נשים חשופות בצורות שונות יוקרנו בפניה, מצבים היפותטיים שונים של גברים-נשים ישוחזרו ואף יבוימו ויוצגו בפני הוועדה. גברים עם סף גירוי שונה יוכנסו לחדר ויוצמדו להם מכשירי מדידה ביוטכניים שונים, במקומות רגישים ואף למטה מזה ...