ראשון 23 יוני 2024

דעות - מאמרים

טיפול השיאצו, הפך בשנים האחרונות לאחד מטיפולי העיסוי הפופולריים ביותר. הסיבה לכך, נטועה ככל הנראה בעובדה שמדובר בטיפול בעל מאפיינים ייחודיים, שמותאמים אישית לכל מטופל ומטופל ולכן, מדובר בטיפולים בעלי השפעה מקיפה ורחבה יותר על המטופל. אז מה המאפיינים הייחודיים שהופכים את טיפול השיאצו לפופולרי כל כך וכיצד תוכלו לבחור לכם מטפל שיאצו שיצליח להתאים עבורכם את תכנית הטיפול הטובה ביותר?

טיפול השיאצו

שיטת השיאצו אינה דומה לשיטת העיסוי הרגילה והמוכרת, בה ישנו סגנון עיסוי אחיד לכלל המטופלים. בשיאצו, רגע לפני הטיפול, מתבצע אבחון של המטופל במטרה לאתר בעיות נקודתיות בהן ניתן לטפל במהלך העיסוי. בהליך האבחון, עובר המטופל תשאול רפואי שבו ניתן ללמוד על מצבו הפיזי והנפשי של המטופל, לצד בדיקות לשון ודופק, שמהן לומד מטפל השיאצו את מצבם של האיברים הפנימיים. גם במהלך העיסוי, ממשיך המטפל לבדוק מדדים שונים, על מנת להצליח להתאים את תכנית הטיפול למטופל באופן הטוב ביותר.

העיסוי עצמו, מתבצע על מזרונים, עליהם שוכב המטופל בלבוש מלא. במהלך הטיפול, לוחץ מטפל שיאצו על מרכזי העצבים בגופו של המטופל, באמצעות המרפקים, הברכיים, האצבעות והידיים. הלחיצה על מרכזי העצבים, משחררת בגופו של המטופל חומר מסוג סרטונין, אשר מעביר את המטופל למצב של גלי אלפא או במילים אחרות – לאחד משלבי השינה. טיפול השיאצו מאפשר למטופל להתנתק מהסביבה, לרבות הלחצים והעומסים אשר כלולים בה ובכך, להקל על תחושות שנות, כמו חרדות, מתחים וכדומה. לטווח הארוך, טיפול השיאצו עשוי גם להקל על בעיות רפואיות שונות, כמו דלקות, בעיות אורתופדיות, מיגרנות, בעיות במערכת העיכול והנשימה ועוד.

בחירת מטפל שיאצו

כפי שכבר שציינו, עיסוי השיאצו הינו טיפול עתיק יומין שבו נדרשת הכשרה מקיפה, במטרה לקבל אישור והסמכה לעסוק בתחום. לכן, בבחירת מטפל שיאצו, חשוב לוודא שכל מטפל שאתם ניגשים אליו, אכן עבר את ההכשרה המתאימה ובעל התעודות והאישורים המתאימים המתירים לו לעסוק בתחום. נושא ההכשרה חשוב לא רק כדי לקבל את הטיפול הטוב ביותר, אלא גם על מנת לקבל את טיפול מקצועי שלא יצור נזק נוסף לגופכם. בנוסף, בגלל ששיטת העיסוי דורשת מהמטופל למעשה להתמסר לטיפול ולהשתחרר במהלכו מהסביבה, רצוי לבחור מטפל שעמו אתם מרגישים בנוח ושמצליח להשרות בכם תחושה נעימה ובטוחה. במידה ואינכם מרגישים שהמטפל שבחרתם מצליח לענות על קריטריונים אלו – רצוי להחליף מטפל.

למידע נוסף על טיפול השיאצו, אתם מוזמנים להשאיר פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!